Wyobraż sobie że pracujesz w redakcji pisma młodzieżowego. Co byś odpowiedział swoim rówieśnikom na ich listy? Wczuj się w rolę psychologa- okaż zrozumienie i postaraj się, by ton twojego listu był ciepły i serdeczny.

a) straciłam niedawno przyjaciółkę, Agatę.Zginęła w wypadku.Nie umiem teraz czuć się dobrze w klasie ani znależć innej koleżanki.Byłyśmy jak dwie siostry, chociaż ja mam rodzeństwo.bardzo mi jej brak, stale myślę o tym, co byśmy robiły, dokąd byśmy poszły. Jak poradzić sobie z tą pustką? Nie chce mi się uczyć, a w tym roku mam zdawać do liceum..

1

Odpowiedzi

2009-09-03T23:35:27+02:00
Strata szczególnie bliskiej osoby zawsze jest bolesna i ciężko się ją przeżywa przez długi czas. To normalne, że nie na razie nie potrafisz znaleźć koleżanki gdyż jesteś w szoku i musisz się pogodzić się ze śmiercią. Postaraj się porozmawiać o tym z najbliższą rodziną, pomogą przetrwać Ci ten czas i przygotują Cię do liceum. Być może w nowej szkole znajdziesz drugą osobę, której będziesz mogła zaufać, ale nie możesz izolować się od innych.
2 5 2