Odpowiedzi

2009-12-08T19:00:36+01:00
Nazywam się Roma i mam 15 lat .
Chodzę do szkoły w Gdyni . Mam tu dużo koleżanek i jestem lubiana .Moje stanowisko w klasie to skarbnik. Lubię chodzic do szkoły bo dowiaduję się dużo ciekawych rzeczy.
Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka ,a ulubiona nauczycielka to pani Ola która uczy angielskiego . Uwielbiam psy a w szczególności szczeniaki mam 5 psów a każdy ma inna rasę . Lubie spotykac sie z koleżankami . Z mamą Dorotą co tydzień w sobotę jadę na zakupy spożywcze no i jeszcze po jakies ładne ciuchy :)
Moja mama nie pracuje a tata jest z zawodu lekarzem -chirurgiem .Mało się z nim widuję bo dużo czasu spędza w szpitalu .

`````````````````````````````````````````````````````````

My name is Roma and I am 15 years old.
I go to school in Gdynia. I have a lot of girlfriends and I liked. My position is in the class treasurer. I like to walk to school because I learn a lot of interesting things.
My favorite subject is math, and favorite teacher is Mrs. Ola who teaches English. I love dogs and especially puppies I have 5 dogs and each has a different race. I like to meet with her friends. The mother Dorothea every week on Saturday I'm going to the grocery shopping and no more after some nice clothes:)
My mom and dad does not work is the profession of physician-surgeon. Few of them because I see a lot of time spent in hospital.
6 3 6
2009-12-08T19:00:27+01:00
My name is Kate. I am 15 years and I am from Lublin. I have long brown hair and blue eyes. Interested in table tennis and volleyball. I have a younger brother. I go to school No 6 in Lublin. I like to read books and listen to music. I learn very well. When I grow up I want to be a journalist and travel the world. Japan excites me the most. I love Japanese horror production.
8 4 8