Odpowiedzi

2009-12-08T17:57:16+01:00
Moim pierwszym argumentem będzie to, że bardzo dobrze się uczyli. Zdali maturę z dobrym wynikiem. Nawet po wybuchu wojny nie zaprzestali samokształcenia. Jedną z form walki z wrogiem była właśnie nauka i chłopcy dobrze o tym wiedzieli.

Drugim argumentem będzie to, że ci chłopcy potrafili porzucić swój dom i rodzinę na rzecz walki z okupantem. Było w nich bardzo wiele poświęcenia i odwagi. Nie bali się stawić czoła śmierci. Nawet strach nie mógł ich zatrzymać. Ich postawa była iście heroiczna. Wiedzieli, że nawet, jeżeli zginą pozostaną bohaterami. Ta myśl pobudzała ich do działania.

tylko dwa :/
2 3 2
2009-12-08T18:00:58+01:00
*Alek, Zośka i Rudy wiedzieli, że nie zginą daremnie - to, czego dokonali pozwoliło następnym pokoleniom na życie w wolnym i szczęśliwym kraju.
*Alek, Zośka i Rudy nie bali się zaryzykować własnego życia w walce o niepodległość Polski. Nie tylko żyli, ale także umarli jak bohaterowie. Pomimo tego, że wiedzieli, czym grozi im udział w każdej z kolejnych akcji - postanowili je kontynuować. Wszyscy okazali się bardzo odpowiedzialnymi i dojrzałymi wewnętrznie ludźmi.
*W tych trudnych czasach umieli normalnie funkcjonować. I choć po wybuchu wojny nie mogli już kontynuować nauki pochłaniał ich problem doskonalenia się i pracy nad sobą.
4 4 4