Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T13:41:40+01:00
Słuszne jest twierdzenie, iż miłość zmienia obraz rzeczywistości. Gdy człowiek jest zakochany widzi świat przez tak zwane różowe okulary. Wszystko wokół wydaje się tak proste i oczywiste. Wszędzie dookoła stykamy się z tym uczuciem . Otaczają nas miliony książek w których zawarty jest wątek miłosny, mnóstwo filmów w których opisywane są losy szczerej i wielkiej miłości. Jednym słowem miłość jest wszędzie, tyle tylko, że jesteśmy przyzwyczajeni do jej obecności w naszym życiu i nie zawsze dostrzegamy jej skutki.
Aby utwierdzić was w przekonaniu, że miłość zmienia całe nasze życie podam kilka przykładów jej występowania w literaturze i filmie.
Jako książkę wybrałam ?Kłamczuchę? Małgorzaty Musierowicz. Aniela ? główna bohaterka ryzykuje wszystko aby być przy miłości ?swojego życia? jak jej się wydaje. Decyduje się na studiowanie kierunku który w ogóle jej nie interesuje w mieście którego zupełnie nie zna dlatego tylko że mieszka tam Paweł. Nie widzi lub nie chce dostrzegać pewnych rzeczy. Usprawiedliwia go przed sobą również, gdy dzwoniąc do niego zostaje pomylona z inną dziewczyną.
Film pt. ?Zakochana Jane? jest znakomitym dowodem na to, że ?pod wpływem? namiętnej miłości można zrobić coś bardzo nieodpowiedzialnego. Jane zakochuje się w aroganckim młodym prawniku. Pan Lefroy ze swej pensji utrzymuje wszystkich swych krewnych. Ona również pochodzi z ubogiej rodziny. Ponieważ nie mają pieniędzy na ślub i godziwe życie, postanawiają wspólnie uciec. Na szczęście Jane w porę odzyskuje rozum i wraca do domu.
Wiele jest takich przypadków w naszym codziennym życiu. Ludzie zakochują się i ich życie radykalnie się zmienia. Zakochanym szybciej mija czas, częściej się uśmiechają, mają tzw. ?motyle w brzuchu?. Przebywanie w towarzystwie takich ludzi powoduje poprawę każdej atmosfery.
Według mnie miłość, choć to zwyczajne zjawisko może zmienić życie każdego, nawet najbardziej zgorzkniałego człowieka.