Wybierz sobie 1 temat i napisz referat o (tak około 1,5 kartki A5) (referat potrzebny na jutro najlepiej przed godziną 6:00 ) :
A) AH1N1
B) Otyłość
C) Anoreksja
D) Bulimia
E)choroby pasożytnicze

z góry dziękuje!!! pozdrawiam krewcio

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-08T18:14:26+01:00
Anoreksja - przyczyny i symptomy

Anoreksja jest niewątpliwe chorobą psychiczną, której podłoże znajduje się w rodzinie, środowisku chorego - w pracy, szkole - i ogółem w nieprawidłowych relacjach interpersonalnych. Chora jednostka popada w zaburzenia w odżywianiu w efekcie zetknięcia się z patologiami rodzinnymi, toksycznymi rodzicami, czy brakiem akceptacji środowiska. Oczywiście nie można generalizować, jednak lata prac nad rozgryzieniem fenomenu anoreksji, doprowadzają do wniosku, że brak akceptacji swojego ciała rodzi się z chęci zamanifestowania niepokoju, bądź negacji dotychczasowego życia. Dziewczęta częściej niż chłopcy popadają w tego typu zaburzenia, można jednocześnie mniej więcej określić profil psychologiczny osobnika podatnego na zachorowanie. Jest to najczęściej córka perfekcjonistów, matki przedkładającej zdanie środowiska nad potrzebami miłości u dziecka, jednocześnie dziewczyna w swoim środowisku uchodzi za ideał, bądź wręcz przeciwnie, jest niezauważana i pomijana w grupie.

Często pierwszą oznaką są symptomy depresji , która często przeradza się w anoreksję u dziewcząt pomiędzy 12 i 25 rokiem życia. Symptomy choroby są praktycznie niezauważalne dla rodziny, tym bardziej, że choroba zaczyna sie zupełnie niewinnie - od zwykłych prób odchudzania się. Z czasem osoba ogranicza jedzenie do tego stopnia, że przyjmuje jedynie 300 kcal dziennie (przy zapotrzebowaniu do 2000 kcal) i spożywaniu tylko jednego rodzaju produktów, np. kromki chleba z margaryną, sałaty z kiełkami - wszystko jest skrupulatnie dzielone, odmierzane i układane na talerzu. W przypadku, gdy anoreksja pojawia się jako reakcja przeciwko zbyt wygórowanym oczekiwaniom otoczenia, staje się ona sposobem na pokazanie światu i samemu sobie, że jest coś nad czym możemy sami zapanować - własne ciało.


Mam nadzieję że pomogłam :):)
2009-12-08T18:22:11+01:00
Anoreksja- to choroba która dotyka coraz wiekszą liczbe dzieci i młodzieży .Jest ona zwykle jednym z przejawów somatyzacji. Somatyzacja to sytuacja, w której dany człowiek za pomocą ciała i funkcji fizjologicznych sygnalizuje i wyraża te problemy, które mają podłoże pozacielesne.
podstawami anoreksji są zazwyczaj powazne problemy psychospołeczne
Anoreksja jest zjawiskiem bardzo rzadkim wsród niemowląt w pierwszych miesiącach zycia . czesciej anoreklsja pojawia sie po pierwszym roku życia . Najczęstsza i najpowazniejszą formą anoreksji jest anoreksja mentalna czyli niezdterminowana organicznie tzn ma przejawy podobne do histeri i dotyka zwykle dziewczat .Osoby dotkniete anoreksją nie martwią sie jej zaburzeniami .Twierdzą ze czują sie dobrze i maja potzrbe i chcei jesc wiecej . Nie jest to jednak prawdą, gdyż w rzeczywistości osoba ta przeżywa niepokój, zamyka się w sobie, uruchamia mechanizmy obronne, a jej relacje z innymi ludźmi stają się coraz bardziej powierzchowne i niespokojne.Wraz z rozwojem choroby widać coraz wyraźniej, że to, co wydawało się problemem wewnątrzpsychicznym osoby odmawiającej przyjmowania pokarmów, okazuje się problemem interpersonalnym
myśle ze chociaż troszkę pomogłam ;);***
2 2 2
2009-12-08T18:29:00+01:00
Grypa A/H1N1 jest chorobą spowodowaną przez wirusa, który znaleziony został u świń. Najczęstsza lokalizacja wirusa i występowanie objawów związane jest z układem oddechowym. Nie ma dowodów na występowanie tej choroby wśród świń w Polsce, naukowcy badają jej pochodzenie. Grypa A/H1N1 przenosi się łatwo z osoby na osobę, co może doprowadzić do tak zwanego wybuchu pandemicznej grypy. Pandemiczna grypa różni się od zwykłej grypy tym, że jest powodowana przez nowy wirus pojawiający się u ludzi i przenoszący się szybko z osoby na osobę, obejmując cały świat. Ponieważ jest to nowy wirus, nikt nie jest na niego uodporniony. Ryzyko zarażenia dotyczy wszystkich: zdrowych osób dorosłych, osób starszych, małych dzieci oraz osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi.Jeśli kichasz lub kaszlesz bez zakrywania nosa i ust chusteczką higieniczną, mogą się one rozprzestrzenić, narażając inne osoby na ich wdychanie. Jeśli kaszlesz lub kichasz w dłoń, kropelki te wraz z zawartymi w nich wirusami przeniosą się z twojej ręki na wszystkie dotykane przez ciebie powierzchnie, na których mogą przeżyć przez dłuższy czas. Wirusy można znaleźć między innymi na: klamkach, kranach, klawiaturze komputerowej, telefonach oraz pilotach do telewizorów oraz innych sprzętach znajdujących się w otoczeniu. Jeśli inne osoby dotkną tych powierzchni, a później dotkną twarzy mogą ulec zarażeniu. W ten sposób wszystkie wirusy przeziębienia i grypy, przenoszą się z osoby na osobę. Szybka diagnoza oraz leczenie mogą złagodzić niektóre objawy oraz zmniejszyć możliwość poważnych komplikacji (np. zapalenie płuc).
1 4 1