Wyobraź sobie że jesteś świadkiem tajnego obrzędu dziadów w kaplicy jako funkcjonariusz tajnej policji. Zrecenzjonuj jego przebieg.prosze o poprawne odpowiedzi.!Prosze o szybką odpowiedź ! najlepiej dobrą ;p
napisze to ten kto czytał (dziady 2 część )!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!takie odpowiedzi jak "niewiem" ZGŁASZAM JAKO SPAM !!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-08T19:26:21+01:00
Witam!
Postaram Ci się pomóc w tym temacie
A więc tak:

Wracałem z nocnego patrolu. Nagle usłyszałem głośne rozmowy i ludzie stojących wokół ogniska i robiących dość dziwne rzeczy. Zaciekawiony podszedłem cicho koło kaplicy, by przyjrzeć się co tam się dzieje. Był tam człowiek który przewodniczył temu przedsięwzięciu- wołali na niego 'Guślarz'. Wokół niego stali ludzie i wykonywali jego polecenia. Byli jakby w transie, wznosili okrzyki do nieba, jakby z kimś rozmawiali. Zaciekawiło mnie, co w tym czasie wyprawiali. Naszykowaną mieli strawę taką jak kasza jajka czy miód i i szykowali ją jakby dla kogoś. Stali obok biedacy, którzy wypowiadali imiona zmarłych. Zauważyłem, że dostali za to skromną jałmużnę. Przy ognisku zapalone były też znicze. Zapewne chcieli w ten sposób przepędzić upiory i zjawy. Niestety nie zobaczyłem co działo się później, gdyż mnie zauważyli i musiałem się szybko przemieścić, bo nie chciałem być rozpoznany...Myślę że pomogłem.

Pozdrawiam!
3 4 3