W angielskiej gazecie zamieszczono wiadomość o planowanym koncercie twojej ulubionej grupy muzycznej w polsce.napisz krótki e-mail do redakcji,w którym poprosisz o następujące informacje:-czy zostało już postanowione,kiedy koncert się odbędzie-w którym mieście polski koncert ma się odbyć-jaki jest przewidywany koszt biletu-czy można już dokonywać rezerwacji biletów.

1

Odpowiedzi

2009-12-08T21:57:45+01:00
Dear sir, I am writing this letter to you, since recently I noticed the leaflet from which I learnt that my favourite contractor had a concert tour, to which I would like myself to go. I would like to know, when a concert tour will start and how many potrwa.Mi ło it would be, if what places I knew in there are concerts. I must absolutely buy tickets, but I don't know how I can do it. Very much I would be satisfied, if I could buy records of this artist. Whether there is a possibility of the purchase, after the concert? I am waiting impatiently for the response and I hope that I will be satisfied. XYZ

Drogi sir,
Piszę do pana ten list, ponieważ ostatnio zauważyłam ulotkę, z której dowiedziałam się, że mój ulubiony wykonawca ma trasę koncertową, na którą chciałabym się iść.
Chciałabym wiedzieć, kiedy rozpocznie się trasa koncertowa i ile potrwa.Miło by było, gdybym wiedziała w jakich miejscach są koncerty. Koniecznie muszę kupić bilety,tylko nie wiem jak mogę to zrobić. Byłabym bardzo zadowolona, gdybym mogła kupić płyty tego artysty. Czy jest możliwość zakupu,po koncercie?
Czekam niecierpliwie na odpowiedź i mam nadzieję, że będę zadowolona.

PAMIĘTAJ O AKAPITACH I UKŁADZIE LISTU.