Mamy na jutro zrobić zadanie z reli.
Chodzi o to co oznaczają atrybuty św.Barbary
jakby co wiem co znaczy gałązka palmy to oznacza męczeństwo
Ale nie wiem co oznacza :
Wieża w tle -
Miecz -
Pismo -
Eucharystia -

Pomocy !
Potrzebuje to na jutro jak wspomnialam !

Z góry Thx :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-08T23:00:24+01:00
Postaram się pomóc jak potrafię,ale tak dokładnie, to nie bardzo... Trudne to zadanie... Znam trochę życiorys św Barbary i na podstawie tego, mogę napisać co wiem

Wieża -to symbol więzienia,wiary , Trójcy Św.( Barbara była w niej więziona przez ojca poganina i na znak swojej wiary kazała w tej wieży wykuć trzecie okno,miało ono symbolizować Trójcę Świętą)

Miecz podobnie jak palma to symbol męczeństwa( ojciec własnoręcznie ściął mieczem św Barbarę)

Eucharystia-symbol czystości (św Barbara była dziewicą) legenda o niej mówi,że w towarzystwie dwóch aniołów przyszła udzielić komunii św., umierającemu Stanisławowi Kostce(może to też mieć związek z tym faktem,nie mam pewności)

Pismo św-symbol wiary,nawrócenia. Barbara po raz pierwszy usłyszała o Słowie Bożym od swojego chrześcijańskiego nauczyciela,wielkiego mędrca,w tajemnicy przyjęła chrzest i do samego końca nie wyparła się Boga,przeciwstawiła się ojcu poganinowi,latami więziona,zginęła męczeńską śmiercią,do końca pozostała wierna,a jej śmierci towarzyszył Anioł.

A tak w ogóle to nie powiedzieli gdzie masz znaleźć odpowiedzi na to pytanie? Akta św Barbary zaginęły,tak że krążące o niej historie też są różne. Moja jest wersją księdza więc chyba dobrą...
1 4 1