Odpowiedzi

2009-09-05T10:20:12+02:00
Książka którą przeczytałem to ; Kamienie na szaniec " Aleksandra Kamińskiego jest to książka najlepsza jakom , kiedy kol wiek przeczytałem . Opowiada ona o okupacji Niemieckiej . Jak prawdziwi Polacy walczyli o swój kraj nie `w mundurach lecz po tajemnie w imię honoru. Ta książka została oparta na prawdziwych wydarzeniach jej głównymi bohaterami są trzej mężczyźni bardzo młodzi. Niestety wszyscy zginęli w imię wolności .
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-05T10:21:34+02:00
Przeczytałem książkę pt. "opowieści z narnii lew czarownicai stara szafa". ksiązka opowiada o 4 dzieci, zuzia,piiotr, edmund i łucja. trwa II wojna światowa i wszyscy uciekaja z miasta (Stolica Anglii, Londyn). dzieci zostaja wysłane na wieś do profesora, tam podczas zabawy jedno z dzieci chowajac sie w szafie dokrywa ze szafa prowadzi do narnii-fantastycznej krainy . dzieci przedostaja sie tam i walcza ze złem. książka ma cechy baśni, wystepuja w niej uosobione zwierzeta, fantastyczne zdarzenia(przemieszczenie sie dzieci ze swiata fikcji do swiata fantazji), znajduja sie w niej magiczne przedmioty,postaci są zestawione na zasadzie kontrastu (dobre i złe). jezeli chcecie sie dowiedziec jakie przygody spotkały dzieci w czasie pobytu w narni przeczytajcie ksiazke. dowiecie sie kto wygrał wielka bitwe i co stało sie z dziecmi.
2009-09-05T11:18:32+02:00
Przeczytałam książkę J.K.Rowling pt."Harry Potter i insygnia śmierci.Jest to siódmy i ostatni tom przygód Harrego Pottera.Seria opisuje przygody dziecka (nastolatka) w magicznym świecie, nie jest skierowana wyłącznie dla dzieci.
Opowiada ona o dalszych przeżyciach czarodzieja wraz z jego przyjaciółmi.Napotykają się oni na różne przeszkody.Mają na celu zniszczyć Lorda Voldemorta ,lecz potrzebne są im najpierw horkruksy,które również muszą zniszczyć.Podczas podróży dowiadują się szokujących faktów z przeszłości Dumbledore'a i jego rodziny. Zapoznają się z trzema Insygniami Śmierci; Czarną różdżką, Peleryną niewidką oraz Kamieniem wskrzeszenia.
Polecam ta książkę,ponieważ jest warta przeczytania.Obiecuje ,że gdy będziesz ją czytać nie oderwiesz od niej oka.