1) przedstawienie postaci
2)wygląd-twarz włosy ,ubranie
3)cechy charakteru-zalety,wady.zainteresowania umiejętności, relacje z chłopcami ze szpakiem.
4)ocena postaci (Jakim był nauczycielem, człowiekiem)

PROSZE O POMOC OPOWIADANIE NIE MUSI BYĆ DŁUGIE DAM DODATKOWE

PUNKTY OPOWIADANIE Z AKADEMI PANA KLEKSA.....

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T13:18:20+01:00
Ambroży Kleks jest głównym i tytułowym bohaterem "Akademii Pana Kleksa". Jest nauczycielem i wychowawcą chłopców z Akademii.To postać niezwykła ,obdarzona nadzwyczajnymi umiejętnościami.
Właściwie nikt dokładnie nie wie ,jak wygląda Ambroży Kleks.Raz jest duży a raz mały.Tonie w obszernym ubraniu i trudno stwierdzić ,czy jest chudy,czy gruby. Jego ubranie zwykle składa sie z długiego surduta koloru czekoladowego,lub bordo, bardzo szerokich spodni aksamitnej kamizelki barwy cytrynowej i olbrzymiej kokardy. Osobliwością stroju Kleksa była ogromna ilość kieszeni i szklane guziki.Twarz Kleksa jest również charakterystyczna.Uwagę przyciąga zwłaszcza jego ogromny nos na którym są srebrne binokle.Ma wąsy w kolorze pomarańczy ,gęstą czarną brodę i bujną czuprynę.Nie można też zapomnieć o wspaniałych piegach na jego twarzy.
Pan Keks ,to tajemnicza postać. Potrafi wszystko:umie unosić się w powietrzu ,leczy swoje sprzęty,powiększa przedmioty,przyrządza potrawy z kolorowych szkiełek.Kiedy coś zaginie ,wysyła trzecie oko i zguba się znajduje.Dla swych uczniów jest sprawiedliwy i serdeczny.Nagradza chłopców nie ocenami,lecz piegami.Organizuje im wspaniałe zabawy.Uczy chłopców samodzielności i porządku.Szpak Mateusz jest jego pupilem.
Pan kleks to wspaniały człowiek i wychowawca
22 4 22
2009-12-09T16:46:08+01:00
Ambroży Kleks to główny bohater książki "Akademia Pana Kleksa'.Nauczyciel i wychowawca chłopców w Akademii.Jest średniego wzrostu,nosi bajecznie kolorowe i o wiele za duże na niego ubranie.Zwykle składa się ono z długiego surduta koloru czekoladowego lub bordo,bardzo szerokich spodni,aksamitnej kamizelki barwy cytrynowej oraz sztywnego kołnierzyka i olbrzymiej kokardy zamiast krawata.Osobliwości stroju pana Kleksa to wielkie jak śliwy szklane guziki u kamizelki,a także duża liczba kieszeni.Jedna z nich jest umieszczona z tyłu surduta-to specjalne miejsce dla Mateusza.
Specjalną uwagę przyciąga twarz pana Kleksa zwłaszcza jego nos,który jest ogromny i ruchliwy na którym tkwią srebrne binokle w kształcie roweru.Pan Kleks nosi długie wąsy koloru pomarańczowego i wspaniałą gęstą brodę,czarną jak smoła.Jego oczy są mądre,a spojrzenie bardzo przenikliwe.Głowe pana Kleksa porasta gęsta,rozwichrzona czupryna,która mieni się wszystkimi barwami tęczy Na twarzy profesora są też piegi koloru żółtego i czerwonego.Pan Kleks uważa,że piegi znakomicie działają na rozum i chronią przed katarem Pan Kleks to niezwykła postać:umie unosić się w powietrzu,powiekszać przedmioty,leczyć chore sprzęty,ma doskonałą pamięć,przyrządza pyszne potrawy z kolorowych szkiełek i farb,choć sam żywi się pigułkami na porost włosów,które popija tajemniczym zielonym płynem.Kiedy cos ginie ,pan Kleks "wysyła oko na oględziny" i zguba zaraz sie znajduje.
17 3 17