Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-09-05T16:53:56+02:00
Główne obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyły się w Wieluniu o godz. 19. Uroczystości odbyły się z udziałem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej. W programie ceremonii, na placu Legionów znalazły się: okolicznościowe przemówienia, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, Apel Poległych, defilada kompanii honorowej.

Pod obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej (przy odrestaurowanych fundamentach wieluńskiej fary) złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów. O godz. 21.00 rozpoczą się galowy spektakl teatralny „Widokówki mojego miasta”.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-05T18:09:14+02:00
Tegoroczne głowne obchody rocznicy wybuchu 2 wojny światowej odbyły się w Gdańsku obok pomnika obrońców Westerplatte gdzie został jako pierwszy zaatakowany port w czasie wojny .
Obchodzenie takich rocznic jest dla młodych Polaków bardzo ważne,poniewaz jest to dla nich odpowiednia lekcja histori , moga się dowiedzieć w jakich walkach o obronnę ojczyzny walczyli ich dziadkowie, w tych czsach gdy nie stawia się patriotyzmu na pierwszym miejscu.Dzisiejsza Polska młodzierz nie jest zainteresowana tym co się dzieję w ich Ojczyźnie.
W tym roku na uroczystościach pojawili się zagraniczni goście min. Władimir Putin , którego wizyta w Polsce była bardzo długo wyczekiwana oraz nie zabrakło Prezydenta i Premiera Rzeczpospolitej Polskiej .