Napisz wypracowanie na jeden ze wskazanych tematow:
1."W moim dotychczasowym obcowaniu ze swiatem, uczuciem najczesciej towarzyszacym jest ... (zdziwienie, zachwyt, przerazenie, frustracja - jeden z tych)"
2."Wedrujac ta dawna zapomniana sciezka mozna naprawde zachwycic sie swiatem"

1

Odpowiedzi

2009-09-05T17:47:14+02:00
W moim dotychczasowym obcowaniu ze światem, uczuciem najczęściej towarzyszącym jest zdziwienie. Pewnie wielu z Was zapyta, dlaczego? Otóż odpowiedź na pewno nigdy nie będzie jedno znaczna.
Czasami dziwi mnie to, że nasze społeczeństwo widzi w życiu jedynie te złe strony, ciągle mówi tylko o szarości świata, bólu, cierpieniu, wojnach i smutku. Tych, którzy tak żyją jest naprawdę wielu i tylko nieliczni patrzą przez różowe okulary. Na świecie zaskakuje mnie również to, że ludzie rzadko doceniają to, co mają, jak według przysłowia „CUDZE CHWALICIE, SWOJEGO NIE ZNACIE”. Ma to odwzorowanie w realnym świecie. Zawsze znajdą jakąś okazję by powiedzieć: „Dlaczego on ma Ferrari, a ja nigdy nawet nie mogłem sobie o nim pomarzyć” – choć w rzeczywistości ma kochającą żonę i trójkę wspaniałych dzieci. Zastanawiające jest również to, że mieszkańcy ziemi nie potrafią ze sobą rozmawiać. Coraz częściej na świecie pojawia się przemoc. Gdy nie potrafią sobie poradzić z otaczającymi ich problemami nierzadko się do niej uciekają. Znanym też nam pojęciem jest pragnienie władzy, które też często owocuje agresją w stosunku do innych.
I choć jestem jeszcze młody i mało przeżyłem na tym świecie to właśnie takie jest moje odczucie do niego. Tak go postrzegam i myślę, że jest jeszcze wiele rzeczy na ziemi, które mnie dziwią i chyba nigdy nie przestają.

Może byc? :D