Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T15:24:58+01:00
Wielu ludzi na świecie udowodniło, że „...jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży, laur zwycięscy musi do nas należeć”.
Przypomnijmy sobie Marie Curie Skłodowską , która wraz z mężem poświęciła całe swoje życie nauce i udało jej się. Zdobyła nagrodę Nobla i światową sławę. Dzięki takim ludziom jak ona, nauka wciąż się rozwija przez co żyjemy wygodniej i prościej. Gdyby nie ludzie, którzy poświęcili się dla dobra nauki, do dziś nie wiedzielibyśmy co to jest telefon i jakiego kształtu jest ziemia, pomogli oni światu poprzez swoją wiedzę czy wynalazki, nauczyli nas tego, że warto jest z uporem dążyć do spełnienia naszych marzeń. Przez osiągnięcie wyznaczonych przez siebie celów możemy wiele w życiu osiągnąć. Musimy pokonywać coraz to wyższe poprzeczki żeby po latach móc powiedzieć, że „przeżyłam życie dokładnie tak jak chciałam , osiągnęłam to o czym marzyłam”. Przez takie postępowanie kształtujemy naszą osobowość i czujemy się częścią tego świata. Każdy z nas powinien przejść przez życie tak jak sobie zamarzył, mimo wielu trudów i poświęceń, bo wtedy będzie ono coś warte i kto wie może w przyszłości ktoś z nas będzie nagrodzony za jego upór i wytrwałość, a jego nazwisko będzie na ustach wszystkich pokoleń . A najlepszym dowodem na to jest Maria Curie Skłodowska, bo każdy wie kim była i jak przyczyniła się światu.
Nic nie osiągniemy bez poświęcenia, ciężkiej pracy i trudów z nią związanych, bo w życiu nic nie przychodzi łatwo. Pieniądze nie spadają z nieba, trzeba na nie uczciwie zapracować. Podobnie jest z naszymi marzeniami, same się nie spełnią. Musimy coś poświęcić aby osiągnąć wyznaczone przez siebie cele, M.C. Skłodowska poświęciła całe swoje życie i zdrowie. Nie wiedziała, że substancje nad którymi pracowała mogły być tak szkodliwe. Poświęciła się dla nas, dla przyszłych pokoleń, bo gdyby nie jej wynalazek nikt nie potrafiłby prześwietlić człowieka i stwierdzić urazów kości, co jest bardzo ważne abyśmy mogli prawidłowo funkcjonować. Powinniśmy być z niej dumni, bo daje nam ona wspaniały przykład wytrwałości. Niewielu było ludzi, którzy zdecydowali się na tak ogromne poświęcenie. Lecz ci którzy się zdecydowali zostali nagrodzeni, nie tylko materialnie ale nagrodą było właśnie to co zrobili, świadomość, że ułatwili sobie lub komuś życie, że po sobie coś zostawili.
Myślę, że każdy z nas aby pragnie coś osiągnąć, każdy pragnie spełnić swoje marzenia i jeżeli będzie do tego dążył i bardzo tego pragnął „...laur zwycięzcy musi do niego należeć” . I to stwierdzenie będzie jeszcze przez wieki aktualne.
2 4 2