Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-09T15:45:45+01:00
SYN BOŻY - JEST TO DRUGA OSOBA Z TRÓJCY ŚWIĘTEJ .
PAN - NASZYM PANEM JEST JEZUS KTÓRY ODDAŁ ZA NAS SWOJE ŻYCIE .
ZBAWICIEL - JEST TO BÓG KTÓRY ODKUPI NASZE GRZECHY.
NAUCZYCIEL MIŁOŚCI - JEST DLA NAS JEZUS PONIEWAŻ ODDAŁ ZA NAS SWOJE ŻYCIE JEST NASZYM NAJLEPSZYM TATĄ.
1 1 1
2009-12-09T16:34:52+01:00
Syn Boży– w większości wyznań chrześcijańskich druga Osoba Trójcy Świętej zrodzona przez Boga Ojca. W wyznaniach antytrynitarskich uznawany jako Syn Boga, ale Mu nie równy i nie dzielący z Bogiem Ojcem jednej natury.

Według większości chrześcijan Syn Boży za sprawą Ducha Świętego wcielił się w człowieka i narodził się jako Jezus Chrystus, aby przez swoją śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie zbawić ludzkość. Wierzą także, że Syn Boży jest równy Bogu Ojcu i Duchowi Świętemu co do bóstwa, majestatu, wieczności i wszechmocy. Jest zarówno w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem, jedną osobą, na którą składają się bóstwo oraz ludzkie ciało i dusza: dwie natury połączone unią osobową

Mojżesz– postać biblijna, przywódca Izraelitów w okresie ich wyjścia z Egiptu i wędrówki do Ziemi Obiecanej. Żył prawdopodobnie w XIII-XII wieku p.n.e. (według Biblii 120 lat). Brat Aarona i Miriam.

Chrystus nasz Zbawiciel (ang. Christ Our Saviour) – książka autorstwa Ellen G. White skierowana do dzieci, opowiadająca o życiu i nauczaniu Jezusa Chrystusa, począwszy od jego narodzin aż do wniebowstąpienia. Pozycja została napisana prostym językiem i opatrzona ilustracjami. Jest sztandarowym i klasycznym podręcznikiem używanym w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego do katechizacji dzieci starszych. Każdy rozdział posiada liczne odwołania do Pisma Świętego.

niestety nie znalazłam kto to jest PAN i NAUCZYCIEL MIŁOŚCI :)