Odpowiedzi

2009-12-09T16:43:29+01:00
.... Staś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów książki pt. ,, W pustyni i w puszczy '' . Urodził się i uczęszczał do szkoły w Port-Saidzie . Jego ojciec, który był polakiem pracował przy budowie kanału Sueskiego, a matka zmarła.
.... Staś to chłopak w wieku czternastu lat, o niebieskich oczach i blond włosach.
2009-12-09T16:56:36+01:00
Staś Tarkowski był Polakiem, mieszkał w Port-Saidzie. Miał 14 lat.był synem inżyniera, pracującego przy budowie kanału Sueskiego. Wychował się bez matki.
Chłopiec miał bląd włosy i błękitne oczy, był wysoki i wysportowany. Dobrze strzelał, świetnie pływał, jeździł konno. Znał wiele języków i był dobry z geografi. Staś był mądry i inteligentny, potrafił porozumiec się z tubylczykami i wyznaczyć szlak wędrówki. Był on mądry i sptytny bo radził sobie w trakcie wycieczki i uwolnił słonia. Chłopiec był taż odpowiedzialny ponieważ sam poszedł po chinine dla Nel. Czasami był przemądrzały i uważał się za dorosłego . staś był przyjaznym i okazywał sympatię mieszkańcą afryki. chłopiec był pobożny dlatego nie przyjoł wiary Mahdiego.
Staś inponuje nam swoją odwagą, pomysłowością i opiekuńczością. Niejedna dziewczyna chciała by mieć takiego przyjaciela, a wielu chłopaków marzy o tym, by przez chwilę być Stasiem