Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T17:36:00+01:00
Współczesny człowiek jest inny, niż ludzie przed laty, jednak nie oznacza to, że jego prawa się zmieniły, bynajmniej nie.
Przede wszystkim w prawach i obowiązkach człowieka najważniejsza jest dbałośc: nieważne czy to o człowieka czy o środowisko, gdyż naprawde to są one jednakowo ważne. Obowiązków nie możemy dzielić na mniej i bardziej ważne, wszystkie mają jednakową cene.
Ludzie, aby wykonywać swe obowiązki powinni jak wymieniłam wyżej dbać o innych innych , zwierzęta czy srodowisko, gdyż są one naszą przyszłością, jeżeli je odpowiednio zaniedbamy, możemy już więcej nie mieć dobrego kontaktu z nimi.
Innym obowiązkiem człowieka jest miłość do samego siebie.
Musimy akceptować siebie takimi,jaka wydała nas natura, bo każdy człowiek jest jednakowo ważny.
Dla osób wierzących obowiązkiem jest wyznawanie wiary,czyli innymi słowy kontakt z naszym stwórcą, bo do niego trafimy po śmierci.
Obowiązki są mniej więcej podobne do praw ale każde z wyżej wymienionych wartości są inne.
Wszyscy mamy prawo do wolności, bo urdziliśmy się wolnymi ludźmi i nikt nie ma prawa ograniczać nas, chyba że popełniliśmy przestępstwo.
Mamy prawo do spokojnego życia, przyjaźni z innymi ludźmi, bo jesteśmy instotami ludzxkimi i musimy mieć kontakt z innymi, bo człowiek mógłby umrzeć z samotności.
Myślę że ostatnim bardzo podbudującym prawem jest prawo do marzeń, którego NIGDY nie można odbierać ludziom, każdy bowiem może przenieśc się w wymarzone miejsce z wymarozonym towarzystwem.
Zawsze powinniśmy przestrzegać swoich praw i obowiązków wymieionych w tym wypracowaniu, ponieważ każdy człowiek ma potrzeby z nimi związane, a to jest bardzo potrzebne, aby każdy był jednakowo ważny.
2 5 2