Odpowiedzi

2009-12-09T18:45:47+01:00
1.
Jaruzelski: Notatka Anoszkina to pomocowa sensacja - Luźną notatką, nie będącą żadnym dokumentem, która nie wiadomo kiedy i w jakim celu została sporządzona oraz prywatnie przechowywana przez 12 lat - określił gen. Wojciech Jaruzelski tzw. notatkę Anoszkina cytowaną w najnowszym Biuletynie IPN.

2.
Chlebowski i Drzewiecki przed komisją w końcu grudnia - PO chce, aby jeszcze w grudniu, niewykluczone, że w przerwie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, przed hazardową komisją śledczą stanęli Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki.

3.
W TVP dziura budżetowa wielkości 200 mln zł - 200 mln zł - taką stratę finansową zanotować ma TVP na koniec 2009 r. Spółka będzie wnioskować o jej pokrycie do Ministra Skarbu, od którego oczekuje podniesienia kapitału zakładowego telewizji.

4.
Awantura w komisji - znów wniosek o odwołanie Czumy - Posłanka PiS Marzena Wróbel zgłosiła wniosek o wykluczenie Andrzeja Czumy z sejmowej komisji śledczej ds. nacisków, której poseł PO przewodniczy. Wróbel chce, aby wniosek został rozpatrzony na czwartkowym posiedzeniu komisji, jeszcze przed zaplanowanym na ten dzień przesłuchaniem byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

5.
Śledztwo ws. Drzewińskich będzie przedłużone - Prokuratura Apelacyjna w Łodzi przedłuży śledztwo w sprawie zaginięcia małżeństwa Elżbiety i Wiesława Drzewińskich z Milanówka - poinformował rzecznik tej prokuratury Jarosław Szubert. Wstępnie miało się ono zakończyć z końcem tego roku.

6.
Próbną maturę z matematyki zdało tylko 76 proc. - Gdyby próbny egzamin maturalny z matematyki, przeprowadzony w listopadzie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, był prawdziwym egzaminem, to zdałoby go 76 proc. maturzystów. Tylu bowiem z przystępujących do próby uzyskało minimum 30 proc. punktów wymaganych do zdania egzaminu.

;))