Siema, potrzeba mi prace dłuższa na dzis do 22, na temat: <<<napisz charakterystyke wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ja ukazać w teatrze lub filmie>>> ma to byc 3/4 strony podaniowej daje dużo punktów i jak ktos wyrobi sie i napisze dam też najlepsze rozwiazanie, myśle ze tak liczba punktów wystarczy :) oczywiscie jak bedzie z neta to zgłaszam jako błedna bo to ma byc na ocene

1

Odpowiedzi

2009-12-09T17:35:24+01:00
Niestety nie mogę napisać, za mało czasu. Ale podam jakieś przykłady, może sam coś z tego sklecisz, albo ktoś inny skorzysta.
Więc możesz napisać na temat Ebenezera Scrooge'a z opowieści wigilijnej Charles'a Dickensa. zawsze łatwy temat, bo opowiada o skąpstwie. Chociaż nie wiem, na jak wysoki poziom to ma być.
We wstępie można ogólnie przedstawić postać, kim był, gdzie pracował, jakieś powiązania rodzinne. Potem od akapitów w rozwinięciu, argumenty, że warto go zekranizować, np. temat skąpstwa jest często poruszany przez pisarzy i poetów, przedstawia tragedię takich ludzi. Możesz tu właśnie od akapitów przedstawić to skąpstwo, jak się zachowywał. Opisać jego cechy charakteru, czyli krótką charakterystyke. I na koniec, w zakończeniu, dlaczego warto go zagrać w teatrze i filmie (trzeba przestrzec ludzi przed materializmem, pokazać do czego prowadzi żadza pieniędzy).
Przepraszam, że nie napiszę, no ale to mimo wszystko dłuższe wypracowanie. Powodzenia
1 5 1