Odpowiedzi

2009-12-09T18:15:45+01:00
Odpowiedż na to pytanie brzmi tak.Ksiązki moga stanowić dla nas inny świat.Przenieśc na do przeszłości i pokazać "jak dawniej zyli ludzie",ale równoczesnie przenieśc nas do przeszlości i ukazać nam nasze przyszłe życie lub losy ziemii i ludzi.Świat ten może być światem bardzo interesującym i ciekawym.Książki jak najbardziej stanowią nasz własny wehikuł czassu.

zdania niepotrzebne mozesz usunac a wszystko przerobic jak chcesz :)
2009-12-09T18:16:42+01:00
Uważam ze ksiazka może być wehikułem czasu, ale tylko wtedy jeslki jest ona ciekawa. Często czytając ulubione lektury wciągają mnie one tak bardzo z enie wiem co sie dzieje w okolo mnie. Czuję sie jakbym ja sama tam była. Tak, jakby tzw' 'wehikul' przeniósł mnie w tamto miejsce.
uwielbiam takie uczucie ;-)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T18:20:21+01:00
Moim zdaniem książka może być wehikułem czasu, ponieważ czytając pewne opowieści np. fantastyczne mozemy przeniesc sie w inny swiat. Z drugiej strony dzięki ksiązką opisującym jakieś wydarzenia z przeszłości możemy cofnąć się w przeszłość ( np. "medaliony" - z. nałkowskiej) i poznać jakieś nieznane nam dotychczas wydarzenia. POza tym, gdy czytamy książkę możemy oderwać sie od rzeczywistości, która nas otacza. Można dzięki temu zapomnieć o trapiących nas problemach czy smutkach jakie nam doskwierają. Reasumując, uważam iż książka to doskonały wehikuł czasu, który rozwija naszą wyobraźnię i pozwala nam na przeniesienie się w inny - czasem lepszy lub gorszy - świat.