Napisz do twoich rówieśników list otwarty , w którym zachęcisz ich do przeczytania opowiadania ,,Stary człowiek i morze '' . Pamiętaj o odbiorcy , zwrotach grzecznościowych . Praca na Poniedziałek . Na rozwiązanie czekam do niedzieli .

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T18:32:03+01:00
drodzy koledzy i koleżanki

Chciała bym opowiedzieć wam o książce którą ostatnio przeczytałam i która mi się strasznie spodobała.
,, Stary człowiek i morze" to właśnie książka o tym tytule mnie zaciekawiła
opowiada o człowieku zajmującym się połowem ryb z tego też żyjeCzasami przy połowach towarzyszył mu chłopiec, Manolin. Niestety jego rodzice nie pozwolili mu więcej wypływać ze starym, określając go "salao", czyli pechowym w najgorszej formiePewnego dnia postanowił sobie, że nie może pozwolić sobie na brak połowów. Dlatego otrzymawszy od Manolina jedzenie, wyruszył w głębokie wody. Dawniej na płyciźnie nie mógł nic złowić, dlatego postanowił, że wypłynie dalejNa początku żadna ryba nie dała się schwytać. Dopiero po pewnym czasie stary poczuł bardzo silny opór na linie. Nie wiedział jaka wielka była ta ryba. Nie wiedział, że złowił cztero metrowego marlina. Szarpał się z nią parą dni. Nie mógł jej wciągnąć na łódź od razu, ponieważ była ona za mała na tak ogromną rybę. W końcu udaje mu się
okiełznać marlina i przywiązuje go do łodzi. Niestety sącząca się krew zwabiła rekiny, które zaczęły podjadać rybę. Stary sam musiał sobie z nimi radzić. Cały czas podczas tej walki rozmawiał do siebie. Żałował, że nie ma przy nim chłopca..Kiedy dopłynął do brzegu cała ryba była objedzona, została sama głowa. Santiago popłakał się ze złości. Tak bardzo chciał coś złowić, tak bardzo chciał pokazać, że nie jest "salao". Lecz sie nie udało... Ale ludzie go jednak podziwiali. Mięli do niego szacunek, za to, że uwierzył w siebie i postanowił złowić tak wielką rybę... Chodź połowy się nie udały, stary był szczęśliwy.
po przeczytaniu tej noweli ma się wrażenie że można przenosić góry.

Z poważaniem wasza koleżanka ........
3 5 3