Odpowiedzi

2009-12-09T18:35:16+01:00
Symbol pieczęci to symbol wyższych etapów .Ostatni etap poprzedzi bitwa pod Har-Mageddon (nieopodal Jerozolimy) - na krótko przed zagładą możnych i złych tego świata. Wizja ta, pod względem wydarzeń, przedstawiona jest z perspektywy Niebios w ogólnym zarysie, okryta symboliką, niejako streszczenie przyszłych wydarzeń. Zerwanie pierwszej pieczęci (pierwszy jeździec apokalipsy) rozpoczyna czasy ostateczne, zaś siódma pieczęć kończy okres prześladowania wiernych Chrystusa, i rozpoczyna 1000 letnie królestwo Jezusa Chrystusa.

Czterej jeźdźcy Apokalipsy

Zanim zostaną przytoczone wersy proroctw warto nadmienić o podobieństwie 4 jeźdźców do 4 bestii z księgi Daniela. Pomimo, iż jest to wyłącznie interpretacja, warto porównać postacie opisane przez 2 najwiekszych proroków Biblii, których wizje są niemal identyczne, a zarazem najbardziej tajemnicze.
Lecz niezależnie od różnych interpretacji, w których 4 jeźdźcy oznaczają przyszłe królestwa lub rodzaj władzy, czy też wydarzenia, to jedno jest pewne, że bedą toważyszyć ludzkości przez wszystkie dni czasów ostatecznych. Symbol jeźdźca oznacza, że ma dotrzeć ze swoją "misją" do każdego zakątka naszego globu, obkrążyć go i zasiać zło, zadać ból, cierpienie i śmierć.
1 5 1