Napisz notatkę zachęcającą do odwiedzenia miasta Radomia!W tym ma byc uwzglednione różne jego zabytki i miejsca oraz jego na przykład historia!!Max 5 zdań lub więcej ;*


proszę o szybką odpowiedż!
za pierwszą odpowiedz do tego zadania daje najlepszą opinię!

Z góry dzięki!!

3

Odpowiedzi

2009-12-09T18:57:39+01:00
Bardzo gorąco polecam zwiedzic miast Radom ponieważ, zobaczysz tam wiele zabytkow tj, : Stara Elektrownia, Zamek Krolewski, dużo starych kościołow. radom to piękne i historyczne miasto. Zwiedza je bardzo dużo turystów z całej Polski i nie tylko. Serdecznie Cię zapraszam do miasta Radomia !
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T18:59:17+01:00
Wiesz milenko ! zbytnio nie wiem jak to napisać !
Radom jest pięknym miastem . W zabytkach możesz umieścić : ratusz , resursa obywatelska i nie wiem co jeszcze !
2009-12-09T19:03:23+01:00
Kultura radomska ma bardzo bogatą tradycję związaną przede wszystkim z ludźmi, którzy ją tworzyli oraz działalnością licznych instytucji kultury. Warto tam pojechać i poznać obyczaje tego miasta. W Radomiu znajdziemy także wiele użekających zabytków. Muzeum Wsi Radomskiej to jeden z malowniczo położony skansenów. Zgromadził na swym terenie 61 obiektów zabytkowej architektury ludowej z XVIII i XIX wieku, cenną kolekcję wiejskich powozów, sań i bryczek oraz skansen bartniczo - pszczelarski. Wkrótce w dworku w podradomskiej Wsoli zostanie otwarte Muzeum Witolda Gombrowicza jako oddział Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza. Przed wojną dworek należał do Aleksandry Pruszak, żony Jerzego Gombrowicza, brata Witolda, który często spędzał tu wakacje. Jeżeli zwiedzający chcą zostać w Radomiu na dłużej i poszukują noclegu szczerze zachęcam do nocowania w klasztorze o. Bernardynów jest to najcenniejszy zabytek późnego średniowiecza; znajduje się na wschód od Rynku, wybudowany w latach 1468-1507 z fundacji króla Kazimierza Jagiellończyka w stylu późnogotyckim; dawniej radomska twierdza patriotyzmu.
W kościele można zobaczyć typowe dla stylu gotyckiego sklepienia krzyżowo -żebrowe w prezbiterium i gwiaździste
w nawie głównej, XV- wieczną rzeźbioną grupę pasji - krucyfiks, Matka Bolesna, Jan Ewangelista oraz stalle z XVIw., portrety trumienne, tablice epitafijne z XVIw., sarkofag z prochami Dionizego Czachowskiego - naczelnika wojsk województwa sandomierskiego w Powstaniu Styczniowym.
NIEZAPOMNIJ O OPINI


2 5 2