Odpowiedzi

2009-12-09T19:10:08+01:00
Lektura ten obcy.

jest to piekna opowiesc o czworce dzieci, ktore sa ze soba bardzo zwiazane. maja one swoja wyspe, ktorej nikt nigdy jeszcze nie odkryl . pewnego dnia na wyspie zjawia sie nieznajomy. burzy on monotonne zycie dzieci i przezywa z nimi wiele ciekawych przygod. chlopiec szczegolnie zaprzyjaznia sie z dziewczynka o imieniu Ula. gdy zenek odchodzi dzieci bardzo cierpia i robia wszystko aby chlopiec wrocil do nich na wyspe. Jest to naprawde swietna ksiazka ktora warto przeczytac.

mam nadzieje ze pomoglam :)))))))))))))))))))))))))))))))))
107 2 107
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T19:19:06+01:00
Książka pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" autorstwa Lucy Maud Montgomery zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Przygody niesfornej, rudowłosej dziewczyny - Annie Shirley, wychowanej na Wyspie Księcia Edwarda na Zielonym Wzgórzu. Dziewczyna przez pomyłkę trafiła do Avonlea, została tam przygarnięta przez Mateusza i Marylę Cuthbert, którzy byli rodzeństwem mieszkającym na Zielonym Wzgórzu. Potrzebowali oni kogoś do pracy w gospodarstwie. Książka byłaby nudna, gdyby nie to, że bohaterka miała bujną wyobraźnię i skłonności do pakowania siebie i innych w kłopoty. Pisząc to autorka miała na celu przekazać nam, że należy uczyć się na własnych błędach, a otwarte i szczere serce zjednuje sobie wszystkich.
Anię poznajemy na stacji kolejowej, kiedy Mateusz przyjechał po adoptowanego przez nich chłopca. Zamiast niego ujrzał rudowłosą Anię. Od początku próbowali ją nauczyć dobrych manier. Miała przedziwne pomysły, sprawiała problemy w wychowaniu. Sąsiedzi nie mieli o niej dobrej opinii, ale po pewnym czasie pokochali ją. Po pójściu do szkoły zyskała wielu przyjaciół, a także bratnią duszę, a mianowicie Dianę. Za wszelką cenę chciała, aby Maryla wraz z Mateuszem byli z niej dumni. W efekcie dostała się do szkoły średniej, kształcąc się na nauczycielkę.
Ania z Zielonego Wzgórza od wielu lat przyciąga ona do siebie liczne rzesze czytelniczek, które nieustannie fascynują się jej życiem.


Proszę bardzo.
59 3 59