Napisz list do redakcji gazety regionalnej z prośbą o interwencje w sprawie zagrożonego miejsca. W swym liście nie zapomnij napisać:
-gdzie znajduje się zagrożone miejsce,
-co powoduje jego zagrożenie,
-dlaczego uważasz, że jest warte ochrony,
-co według ciebie należy zrobić, by zapobiec zniszczeniu.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T19:06:54+01:00
Drodzy Państwo!

Nazywam się (blebleble). Na początku mojego listu chciałabym państwa serdecznie powitać i zaapelować o pomoc. W parku przy Aleji Kochanowskiego znajduje się miejsce, które powinno być objęte ochroną z powodów, które przedstawię w dalszej części listu.
Jak mówiłam przy alei Jana Kochanowskiego, jest piękny, aczkolwiek stary dąb. Z pozoru nic szczególnego, ale gdyby głębiej się przyjrzeć, to może być piękny Pomnik Narodowy, a dzieci bezkarnie się po nim wspinają, niszczą go a dodatkowo tworzą niebezpieczeństwo dla siebie! Myśle, że państwo powinniście się zastanowić nad tym, by objąć je ochroną bo to będzie na prawdę piękny zabytek! Proponuje zrobienie z tego drzewa pomniku przyrody i odgrodzenie go od reszty alei!

Z poważaniem...
14 3 14
2009-12-09T19:14:15+01:00
Droga Redakcjo
Chcielibyśmy zwrócić się do was z prośbą byście napisali w najbliższym numerze o zagrożonym miejscu (tutaj nazwa) przy ulicy....... To miejsce jest np. historyczne, lub cos podobnego dlatego chcemy by zostało dla naszych dzieci, wnuków. Zagrożenie powoduje gdyż młodzież demoluje je demoluje(to jest przykład) i malują po ścianach sprayami. To miejsce jest historyczne ponieważ pochodzi z 1 wojny światowej(napisz inny przykład). Najlepiej by zapobiedz niszczeniu obiektu powinniśmy postawic patrole policji i wyremotować je, po to żeby powiedzieć kiedyś dziecią zobaczcie tutaj znajduje się kawał wielkiej histori.

Z poważaniem

Imie Nazwisko, Osiedle
14 4 14