Odpowiedzi

2009-12-09T19:12:42+01:00
Uzdolniona
- wesola
- rozesmiana
- posluszna
- wrazliwa
- spokojna
- ulozona
Urszula Kochanowska była ukochanym dziecięciem taty, który będąc poetą próbował zmniejszyć swą rozpacz poprzez pisanie wierszy wspominających jego córkę. Treny to cykl opowieści mówiący o uczuciach ojca wobec śmierci córki. Czytając treny czujemy jak Jan Kochanowski cierpiał i rozpaczał po jej stracie. Urszulka często w Trenach nazywana Orszulą była ładną, małą dziewczynką. Jej rumiana i promieniejąca twarz tchnęła zdrowiem. Złote loki okalające swobodnie jej małą główkę były piękne i lśniące. Wyglądem przypominała aniołka. Tak wyglądała Urszulka zanim w wieku 3 lat zmarła prawdopodobnie na grypę. Jednak warto wspomnieć, że Urszulka posiadała wiele cech, które w tak młodym wieku były niebywałe.
Urszula była utalentowana muzycznie i poetycko. Na obrazach często można ją zobaczyć z lutnią lub piórem w ręku. W Trenach Jan Kochanowski opowiada jak słuchał czasem pięknego śpiewu Urszuli, ona sama również czasem układała piosenki. Była dobrze zapowiadającą się poetką.
Jej kolejną cechą była niesamowita wesołość. Urszula śmiała się do wszystkich, wszędzie było jej pełno, czasem nieświadomie pomagała Kochanowskiemu w pracy. Siedząc i tworząc pod lipą słuchał śmiechu Urszulki dobiegającego z głębi domu i to pomagało mu w napisaniu kolejnych utworów. Była pogodnym duchem domu Kochanowskich, chętnie pomagała wszystkim, słuchała rodziców. Była im bardzo posłuszna i szanowała ich.
Urszulkę cechowała pobożność, nie zjadła śniadania bez wcześniejszej modlitwy. Nie była rozpieszczona, z chęcią pomagała innym. Była kulturalna, miała dobre obejście i umiała się zachować towarzystwie. Nie przeszkadzała ojcu podczas gdy on pracował. Nigdy nie pozwoliła by jej matka zbytnio się zamęczała
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T19:14:44+01:00
Mało jest tych cech ponieważ umarła w młodym wieku.

Moim zdaniem to:
-miła,
-uprzejma,
-zabawna,
-wesoła,
-dobra,
-kochająca,
-zawsze(chyba)uśmiechnięta
2009-12-09T19:18:21+01:00
Jan Kochanowski w swoich trenach uważał, że Ula była bardzo mądra. To ona miała odziedziczyc po nim dar "tworzenia". Ula śpiewała, jak określał jej ojciec bardzo ładnie, wręcz przejawiała swój talent. Ula mimo swojego młodego wieku potrafiła zadbać o siebie. Codzienna toaleta nie sprawiała jej problemów. Była dzieckiem bardzo rozwinietym jak na swój wiek. Strała się nawet pomagać rodzicom na tyle ile to było z jej strony mozliwe.