Napisz charakterystykę na temat "Mój przyjaciel"-charakterystyka postaci rzeczywistej.

SZYBKO POTRZEBNE NA DZIS DAJE 180PKT!!!
OCENIE NAJLEPSZA NIE SCIAGAC Z WIKIPEDII ANI INNYCH ZRODEL!!!
SZYBKO! Z GORY DZIEKI
Przynajmniej 20 zdań mniej nie!!!!

2

Odpowiedzi

2012-09-01T14:36:08+02:00

      Charakterystyka - opis, który ma na celu przedstawienie postaci żyjącej, bądź fikcyjnej. Informuje ona o charakterze postaci, stosunku postaci do otoczenia i odwrotnie, co lubi, jakie ma nawyki.

      Antoś Kowal jest czternastoletnim chłopcem, który uwielbia być w centrum uwagi. Chodzi do Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza we Wrocławiu. Znam go już dziesięć lat. Antek ma pięcioletnią siostrę o imieniu Aleksandra. Mieszka on w jednym domu z rodzicami i dziadkami. Jego zainteresowaniem jest fotografia.

      Mój kolega jest wysokim i dobrze zbudowanym chłopcem. Ubiera się jak każdy, normalny chłopiec w jego wieku. Do szkoły, czy do kościoła zawsze przychodzi czysty. Ma on ciemne włosy i niebieskie oczy.

      Charakter Antka nie jest zachwycający. Jest bardzo uparty. W klasach Szkoły Podstawowej bardzo kłamał. Jednak dziś już tego nie robi, choć nadal jego charakter nie jest taki, jaki można sobie wymarzyć. No cóż, nikt nie jest idealny.

      Mój kolega nigdy nie jest sam. Chociaż jest zarozumiały, to i tak go bardzo lubimy. Każdy go chwali za jego rzetelność. Ma bardzo dużo kolegów jak i koleżanek. Jest moim prawdziwym przyjacielem. Uwielbia grać w piłkę nożną, choć nie jest tak dobry jak inni fani tego wszechstronnego i popularnego na świecie sportu.

      O Antku mam bardzo dobre zdanie. Dla mnie jest porządnym, dobrze wychowanym chłopcem. Dla niektórych osób z jego otoczenia jest wzorem do naśladowania.

11 4 11
2012-09-01T14:37:57+02:00


    Mój przyjaciel ma piętnaście lat i nazywa się Filip Kowalski. Jest to szczuply chłopiec, który swoim wzrostem przewyższa innych kolegów z klasy, dlatego często rówieśnicy żartują sobie z niego , nazywajac go "tyczką". Jednak Filip nie obraża się z tego powodu, ponieważ ma on duży dystan do siebie, a także poczucie humoru. Poza tym ma on jasne, krótkie włosy, piękne, zielone  oczy, duży orli nos i wąskie usta. Kiedy Filip się uśmiecha, a robi to często, to wtedy widać u niego równy rząd białych zębów.
     Filip nie lubi, aby coś krępowało jego ruchy, więc na co dzień zwykla nosi wygodne ubrania. Zazwyczaj są to lużne spodnie dresowe, jakaś zwyczajna biała koszulka  i ulubione czerwone adidasy. Chociaż przy wyjątkowych okazjach zdarza mu się również zakładać elegancki garnitur i dobrze wypastowane, czarne pantofle. I w tym stroju wygląda bardzo elegancko, a dziewczęta nie mogą od niego oderwać oczu, tak są nim zachwycone.
     Największą pasją Filipa jest sport, a w szczególnosci koszykówka, w której osiąga bardzo dobre wyniki. Jego trener chwali go za upór w dążeniu do wyznaczonego celu, dobrą współpracę z kolegami w drużynie, a takze dużą energię. W dni wolne od zajęć sportowych, chłopiec buduje samodzielnie kolorowe latawce, które pózniej ofiarowuje swoim znajomym. Jeżeli ma czas, to jeżdzi na zloty starych motocykli, które uwielbia. Dużo czyta i z reguły sa to książki przygodowe. Pisze wiersze, maluje krajobrazy, poniewaz kocha przyrodę. Latem chodzi z grupką znajomych na grzyby i ryby, a w zimę jeżdzi na nartach.
     Filipa nigdy nie opuszcza optymizm i chęć do życia, dlatego jest on zawsze pogodny i uśmiechnięty. Chłopiec ma duże poczucie humoru i często robi rózne psikusy swoim znajomym. Jest on inteligentny, szczery i lojalny. Zawsze bezinteresownie pomaga innym ludziom. Lubi ład i porządek. Poza tym jest punktualny i obowiązkowy. Jedyną wadą Filipa jest jego gadulstwo, ale w szkole jest za to z tego tytułu bardzo chwalony, poniewaz udziela sie na lekcjach, zawsze ma cos mądrego do powiedzenia i jest dobrym uczniem.
     Mój przyjaciel jest przeciwny wszelkim rodzajom przemocy, dlatego nie jest mu obojętny los maltretowanych przez ludzi zwierząt. I zawsze pomaga im w miarę swoich mozliwości. Zależy mu na tym, aby ludzie nie toczyli między sobą wojen, a byli wobec siebie przyjaznie nastawieni.
     Filip bardzo często gosci u siebie w domu wielu znajomych i przyjaciół, a wsród otoczenia jest on lubiany i szanowany.
     Moim zdaniem, mój przyjaciel jest osobą godna zaufania, nigdy się na nim  nie zawiodłam i uwielbiam jego towarzystwo. Zawsze potrafi  poprawić mój nastrój i sprawić, że wraca mi humor nawet w trudnych chwilach.

10 3 10