Odpowiedzi

2009-12-09T19:35:53+01:00
To zacznij np. Krzyż w moim życiu dużo znaczy jest jak by moim przyjacielem , został ukrzyżowany na nim Jezus . Krzyż moim zdaniem powinien być w każdym domu w którym mieszkający w nim ludzie wierzą w boga. I ukrzyżownie Jezusa na Krzyżu. MOZESZ COS JESZCZE DOPISAC :D
4 1 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T20:20:54+01:00
Spróbuje coś na szybko.
Krzyż w moim życiu.
Krzyż symbolizuje ciężar życia. Każdy z nas, ludzi obarczony jest takim ciężarem, który musi dźwigać na swoich ramionach. Bóg obarczył każdego z nas odpowiednim krzyżem, który jesteśmy w stanie unieść. Idealnie symbolizuje to pewna przypowieść:
Pewien człowiek narzekał ciągle na swoją niedolę. Uparcie twierdził, że jego życie jest zbyt ciężkie, że inne osoby mają od niego dużo łatwiej. Pewnej nocy, podczas snu znalazł się w dużym pomieszczeniu w którym stało setki krzyży. Miały różna wielkość i wagę, od prostych drewnianych do ciężkich, złotych, wysadzanych diamentami. W pomieszczeniu znajdował się również św. Piotr, który rzekł do niego:
- Uważasz, że twój krzyż jest za ciężki? Proszę, możesz wybrać dowolny ze znajdujących się w tym pomieszczeniu.
Człowiek chodził i oglądał. Staną przed dużym złotym krzyżem i powiedział:
- Ten mi się podoba.
- Dobrze, więc weź go, spotkamy się później.
Z biegiem dnia, krzyż wydawał mu się coraz cięższy, coraz bardziej niewygodny. Gdy stwierdził że dłużej nie wytrzyma wrócił do św. Piotra.
-Ten krzyż jest dla mnie za ciężki.
-Dobrze więc wybierz jakiś inny.
Tym razem człowiek zdecydował się również na złoty, jednak nieco mniejszy. Wyszedł, jednak znowu historia się powtórzyła. Był niewygodny, ocierał plecy nie dało się go porządnie chwycić. Ponownie wrócił do św. Piotra
- Ten również mi nie odpowiada
- Możesz zdecydować się na inny.
Ponownie przeglądał, wybierał. Jego uwagę zwrócił solidny, drewniany krzyż. Przymierzył go, pasował idealnie. Podszedł do św. Piotra mówiąc:
- Zdecydowałem się na ten.
- Dlaczego właśnie ten?
- Najbardziej mi się podoba, jest wygodny.
- To dokładnie ten sam, który miałeś wcześniej.

Każdy z nas niesie swój krzyż, którego nie powinien zamieniać na inny, przykładem tego może być ucieczka w alkoholizm, tego krzyża nie uniesiemy. Należy więc stawiać czoła problemom, codziennym obowiązkom, nie starać się ich ominąć czy też od nich uciec. Gdy upadamy pod jego ciężarem naszego krzyża, musimy wstać i twardo iść dalej. Tym jest krzyż w moim codziennym życiu.

Oczywiście możesz też podstawić coś innego pod symbol krzyża. Te jest jedynie takie 'poprawne politycznie'.
9 3 9