Niestety nie mam czsu na poprawę przez operatora forum poprzedniego zadania i uznania jako błednej wypowiedzi uzytkownika poprzedzającego wypowiedz.


Aczkolwiek proszę o rozwiazanie i rozpisanie rozprawki na temat : Napisz charakterystykę postaci literackiej,lub wybitnej postaci historycznej,ktora w swoim zyciu kierowała się miłoscia .

Chodzi mi o rozwiazanie tego zadania poprzez : tezę, rozwinięcie ,charakterystykę ,uzasadnienie,argumenty ,podsumowanie .

Proszę jeszcze raz ,nie zwłocznie potrzebuję tej pracy na jutro ,a sam nie potrafię uporac się z tym zadaniem .

Praca nie powinna byc krotsza niz kartka a4 z góry dziekuje ,gorąco pozdrawiam Patryk

1

Odpowiedzi

2009-12-09T20:41:23+01:00
Legenda o Świętym Aleksym-postać historyczna z\/w.Aleksy to typowy wzorzec osobowy ascety,idealny święty,całkowicie oddany Bogu.Prowadził surowe pokutnicze życie w imię miłości do Boga,osiągnięcia zbawienia i pośmiertnej sławy świętego połączone z życiem w cnocie i umartwianiem się.Jego życiu i śmierci towarzyszyły cuda zejście z obrazu Matki Boskiej ,samoczynne bicie dzwonów ,woń martwego ciała ,piękny blask palących się świec otaczających zwłoki. Nagrodą za miłość do Boga oraz męczeński święty żywot Aleksego było natychmiastowe wzięcie jego duszy do nieba.Aureolę świętości zdobył nie tyko za cenę własnych wyrzeczeń, ale kosztem udręki najbliższych.Wybrał poniżenie,cierpienie,tułaczkę i biedę konsekwentnie zmierzał do osiągnięcia miłości, zbawienia i życia wiecznego.Ten utwór powstał1454r. w j.polskim napisał go anonimowy mnich.Należy do utworów chagiograficznych-tz.[żywotopisarstwo świętych],bardzo rozpowszechniony w średniowieczu.Pełni funkcję dydaktyczną,popularyzacyjną, katolicyzm i rozpowszechniające wzorce do naśladowania.