Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T15:24:01+01:00
Willi Sonnenbruch to główny bohater powieści "Niemcy" Leona Kruczkowskiego. Jest niemcem, wysokim oficerem pracującym w Norwgii podporucznikiem SS. Przez 2 lata studiował na wydziale historii i sztuki. Mieszkał ze swoją kochan Mariką. Była ona z pochodzenia norweżką. Ojciec jego był naukowcem.
Sonnenbruch w dramacie został przedstawiony jako złyy charakter. Cechy, które przejawiały się w nim najczęściej to cynizm i spryt, okłamywał norweżkę, aby wyłudzić drogi naszyjnik, który później ofiarował swojej matce. Był przebiegły i szybko dąży do celu za wszelką cenę. Lubił jasne, klarowne sytuacje, nie znosił jek ktoś owijał w bawełne. Cechował go antychumanitaryzm. Był sprawcą śmierci Chrystiana i niebardzo go poruszyła tragedia norweskiej matki, rozmyślnie ją okłamywał, nie zwracając uwagi na późniejsze jej przeżycia związane z odkryciem prawdy.Był pozbawiony ludzkich uczuć. Kłamstwo wychodziło mu niezwykle dobrze. Doskonale potrafił wszystko zaplanować. Jednak mimo wszystko miał pare pozytywnych cech charakteru. Był pracowity, nigdy nie odkładał pracy na później. Willi jest rzeczowny, układny i skrupulatny aż do pedanterii.
Bohater ten był wykształcony iu inteligentny. Był także wrednym znawcą sztuki tz. estetą. Kolekcjonował piękne przedmioty, podziwiał znawstwem naszyjnik pani Sorensen, szukał dla matki prezentu, który był by dziełem sztuki.
Willi okazał się szowinistą, uznawał wyższość Niemców na innymi narodami. Uważł za słuszne prześldowanie innych narodowości. Gardził ludźmi z poza granic jego kraju.
Uważąm , że Willi Sonnenbruch to zły człowiek. Był okrutnym faszystą, niewrażliwym na cierpienie drugiego człowieka. Ta postać nie podoba mi się jest zbyt cyniczna i ogólnie pozbawiona jakichkolwiek uczuć.
37 4 37