Odpowiedzi

2009-12-09T20:13:06+01:00
Mój przyjaciel ma na imię Mikołaj, ale mówię do niego Miki. Ma 12 lat i jest siedem miesięcy ode mnie młodszy. Wszyscy zachwycają się jego długimi rudymi włosami, które przyozdabiają jego miłą twarz usianą piegami. Wszyscy mówią, że to buzia aniołka. Tylko mały, zadarty nosek daje mu nieco, łobuziarski wygląd. Oczy ma duże, niebieskie umieszczone pod ciemnymi brwiami. Jego szerokie, pełne usta często układają się w uśmiech, odsłaniając zęby białe jak śnieg. Lekko odstające uszy, wyłaniające się spod jego czupryny nadają mu niezwykły urok szczególnie, gdy się czerwienią się.

Mój przyjaciel zawsze chodzi wyprostowany jak żołnierz. Jest niski, ale z daleka widać jego długie, cienkie nogi. Ma też długie ręce o delikatnych prawie dziewczęcych dłoniach. To wszystko świadczy o tym, że w przyszłości będzie bardzo wysoki. Na razie jednak wygląda jak ktoś na szczudłach

W momentach najsmutniejszych mam kogoś, kto płacze ze mną, cierpi, bo ja cierpie, rozumie mnię doskonale, kiedy się złoszcze, rozumie, że w głębi mojej złości jest ból i nigdy nie zostawia mnie same. Ponieważ w momentach najszczęśliwszych skacze, tańczy, śmieje się i marzy z tobą. I w momentach najtrudniejszych, kiedy czuje, że świat jest przeciwko mnie, wiem, że ten ktoś wyrwie się żeby mnie obronić i nikt mnie nie skrzywdzi. Ten ktoś nigdy nie zostawi mnie, ten ktoś mnie kocha.
Większość ludzi uważa, że ich przyjaciele dobrze ich znają. Jednak w większości przypadków jest to złudzenie związane z chęcią poprawy samooceny. Wierząc, że przyjaciołom zależy na nas, budujemy poczucie własnej wartości.
16 4 16