JEst to trudna sprawa... jestem zagrożona i muszę to zrobić :( mam 4 rzeczy do wyboru ;d

- Przedstaw motyw domu w wybranych utworach literackich,dziełach malarskich lubi innych tekstach kultury..

- Los domu jest częścią losu człowieka - napisz opowiadanie z dialogiem,niech jego bohaterem będzie człowiek ktory stracił dom...

- Napisz wypracowanie na temat : Wszystkie drogi człowieka przez świat mierzą się odległością od domu..

albo - Napisz wypracowanie na temat : Ściany domu chronią człowieka przed srogością żywiołów i nieprzyjaźnią ludzi..

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T20:26:30+01:00
Temat 3/
Budzę się rano w ciepłej pościeli. Jak miło tu i przytulnie . Po zjedzeniu śniadania wyruszam do szkoły . Co mnie tam spotka? Może następna niezbyt przyjemna ocena , może dokuczliwość kolegi , który w tym względzie nie ma ograniczeń? Bogatsza w jedno , nowe szkolne doświadczenie wracam do domu .
Codziennie pokonuję tą trasę i mierzę kroki , które nieuchronnie oddalają mnie od bezpiecznej przystani , jaką jest dom . Wracając , radośnie liczę te same kroki , bo wiem ,że w domu spotkam się z otwarciem na absolutną szczerość , z pomocą , ze zrozumieniem .
Kocham podróże . Pakuję plecak i wyruszam pełna ciekawości nowych wrażeń . Podziwiam przyrodę i dokonuję porównania z kwiatami , drzewami z mojego ogródka . Spożywam kolację i odczuwam nawet w najwykwintniejszej potrawie brak aroamatu domowej kuchni . Jest pięknie , inaczej ... ale czekam na powrót do domu . Tam podzielę się z bliskimi swoimi spostrzeżeniami , opowiem przygody , rozpakuję plecak bogatszy o przywiezione pamiątki .
To zaledwie substraty mojego życia . Zupełna koncentracja wszekich interesów życiowych ma miejsce w domu , moim domu . Tam lampa świeci tylko dla mnie
Tam mogę czuć się swobodnie i nieskrępowanie .
Zawsze będąc w większej lub mniejszej odległości od domu , myślę o nim . Gdy z mediów płynę informacje o skutkach tragicznych epizodów atmosferycznych , w sercu rodzi się niepokój o los dachu nad głową , los bliskich . Gwałtownie szukam telefonu i kontaktu . Dom jest dla mnie azylem .Myślę ,że nie tylko dla mnie . Obserwując ludzi , którzy stracili dach nad głową odnoszę wrażenie ,że zgubili swoje miejsce w życiu . Nie znają kierunku , w jakim mają zdążać .
Nie wiedzą ile kroków pokonać . Dlatego nawet najskromniejsze mieszkanie jest ostoją człowieka , który liczy na szczęśliwy powrót do własnego domu , który ma swój klimat , swój codzienny rytm .
1 5 1