Zapoznaj się z dwoma sądami na temat gier komputerowych. Następnie wyraź swoją opinię w tej sprawie. Wykorzystaj podane słownictwo. Podkreśl w swojej wypowiedzi zdania złożone z podrzędnym podmiotowym.
słownictwo: wydaje mi się, nieprawdą(prawdą) jest, jest wątpliwe, można przypuszczać, wiadomo, ważne jest dziwi mnie, że.

Sądy:
Marzena: Gry komputerowe to kompletna strata czasu. Potrafią tak wciągnąć, że człowiek nie zauważa świata naokoło. Często, pochłonięci bezmyślnymi strzelankami, zapominamy o lekcjach, rodzinie, kolegach. Izolujemy się od otoczenia i mamy potem trudności z nawiązaniem kontaktów z ludźmi. Mój kuzyn spędza przy komputerze całe weekendy. Nigdy nie wychodzi na dwór trudno jest się z nim dogadać, bo opowiada tylko o tym kogo rozłożył. Ja sama też czasami gram na komputerze. Potem nie mogę się na niczym skoncentrować, bo w głowie mam tylko migoczące obrazki. Wydaje mi się. że to bez sensu.
Alicja: Uwielbiam gry komputerowe. Wbrew niektórym obiegowym opiniom rozwijają wyobraźnię, wyrabiają refleks, uczą strategicznego myślenia. Wielka różnorodność dostępnych gier sprawa, że każdy może wybrać coś interesującego. Odkąd mam komputer, nigdy się nie nudzę. Tworzę własne światy, rozwiązuje globalne problemy, odwiedzam tajemnicze miejsca. Mogę również nawiązywać kontakty z wieloma osobami, z którymi gram w różne tradycyjne gry, jak szachy czy karty. Wiadomo, ze to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu.

Z góry dziękuje ;)

1

Odpowiedzi

2009-12-09T20:16:20+01:00
Wydaje mi sie, ze gry komputerowe mają swoje dobre i złe strony. Wiadomo, iż wyrabiają one refkleks oraz rozwijaja wyobrażnie. Mozna dzięki nim milo spedzic wolny czas. Jednak niektóre dzieci nie potrafią przerwać zabawy grając na komputerze. To mnie bardzo dziwi. Takie osoby powinny popracować nad swoją stanowczością. Przypuszczam, ze wlasnie zbyt długie wciagnięcie w zabawę jest najwiekszą wadą gier komputerowaych.
71 4 71