Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T20:30:25+01:00
GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW. Tu znajduje się chyba najpiękniejsze sanktuarium, upamiętniające Jezusowe kazanie na górze, rozpoczynające się od ośmiu błogosławieństw: Błogosławieni ubodzy w duchu, płaczący, cisi, spragnieni sprawiedliwości, miłosierni, czystego serca, pokój czyniący, prześladowani Nowoczesna (1936) świątynia zbudowana na ruinach starego kościoła z IV wieku, ma kształt ośmioboku, w wymownym nawiązaniu do osiem błogosławieństw. Kościółek, jak i dom pielgrzyma, jest pod opieką włoskich sióstr. Jakże chciało by się tu przed świątynią usiąść i patrzeć na piękno Jezioro Galilejskie, widoczne jak na dłoni. Wcale się nie dziwię, że talmudyści mawiali: Jeśli raj jest na ziemi, to jest nim Genezaret. Warto dodać, że to miejsce odwiedził Jan Paweł II podczas swej pielgrzymki do Ziemi Świętej. W pobliżu przemawiał wobec stutysięcznego tłumu, głównie młodzieży. A więc na tym samym miejscu, na którym dwa tysiące lat Pan Jezus wygłosił "kazanie na Górze". Po odjeździe Papieża odbyło się spotkanie powołaniowe neokatechumenów - 44 tys. młodych ludzi całego świata. Kiedy w czasie Mszy św. skierowano do młodzieży wezwanie, by wstali ci, którzy rozpoznają, że Bóg wzywa ich do stanu kapłańskiego i zakonnego, powstało około 3000 chłopców i 2000 dziewcząt. Uczestnicy narodowej pielgrzymki do Ziemi Świętej nie spodziewali się takiej atmosfery, jaka wówczas tu panowała. Jeden z jej uczestników napisał: "Ustrojone ulice papieskimi i izraelskimi flagami, atmosfera oczekiwania i niezwykła życzliwość Żydów. Oni wiedzą dlaczego tutaj jesteśmy i czujemy, że pragną, aby nasz pobyt na ich ziemiach wypadł jak najlepiej. Dziękuję za te liczne spotkania, które umacniają mnie w przekonaniu, jak jesteśmy sobie bliscy. Naprawdę mamy wspólne korzenie. Dlatego tak bardzo urzekł mnie krzyż na ołtarzu na Górze Błogosławieństw, ucałowany przez Jana Pawła II przed Mszą św., na którym Chrystus przedstawiony jest jako Żyd z pejsami".
U stóp tej błogosławionej góry w Tabga, leżą jeszcze dwa sanktuaria: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu. Na drodze do nich, spotyka nas niezwykła radość: widok olbrzymiej tęczy na niebie, jakby splatająca żydowską synagogę w Kafarnaum z Górą Błogosławieństw
1 5 1
2009-12-09T20:33:22+01:00
Jest to miejsce około Jeziora Genazaret. Jezus wygłaszał w jego okolicach wiele swoich nauk. Ewangelia wg. świętego Mateusza zbiór przypowieści, które powstały w okolicach właśnie tego jeziora nazywa 'Kazaniami na górze'.
Góra błogosławieństw to miejsce górujące nad jeziorem Genazaret, na wysokości ok. 150m. Na zboczu wzniesienia odkryto świątynię pochodzącą z około IV wieku, - według Egerii '...Jezus wchodząc do niej wygłosił swe błogosławieństwa'.

Pozdrawiam!
2009-12-09T20:32:41+01:00
-Ulubione miejsce Jezusa
-Znajdują się tam sanktuaria
-Najstarsza chrześcijańska tradycja
-Pan Jezus wygłosil tam kazanie
-Miejsce odwiedzone przez Jana Pawła II (pielgrzymka do Ziemi Swietej)
-Oczywiście Góra znajduje sie na ziemii swietej ( Galilea)
- Znajdują się tam tak wazne sanktuaria jak: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu