Odpowiedzi

2009-12-09T20:56:39+01:00
(akapit) Czym właściwie jest kłamstwo? Według słownika kłamstwo to wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym. A według nas? Ludzi? Kłamstwo uważane jest powszzechnie za coś złego ,kojarzy nam sie ze zlą cechą charakteru .Ale czy kłamstwo w imię wyższych racji jest czymś dobrym? Sądzę , że tak.
(akapit) Myślę , że kłamstwo w imię wyższych racji nie jest złe ponieważ , gdy nasza przyjaciółka będzie szalenie cieszyć się z nowo zakupionej torebki , która tak naprawdę jest brzydka ,niemodna i niegustowna i zapyta nas czy ta torebka nam się podoba to rzecz jasna wypada odpowiedzieć , że tak aby nie sprawić przykrości przyjaciółce.
(akapit) W sytuacji gdy dostaniemy prezent , który niezabardzo nam się spodoba ,a osoba która podarowała nam go zapyta czy nam się podoba również nie wypada być szczerym do bólu i odpowiedzieć NIE. To w stosunku do tej osoby byłoby nieuprzejme , a wręcz chamskie.Dlatego powinniśmy zdecydowac się na małe kłamstwo i odpowiedzieć grzecznie , że prezent nam się bardzo podoba.
(akapit) Gdy ktoś po cieżkiej chorobie wychodzi ze szpitala i jak łatwo się domyśleć nie wygląda najlepiej to nie należy mówić mu ,że : ,, tak rzeczywiście wyglądasz okropnie'' Takiego człowieka należy pocieszyć i nie mówić mu prawdy.

(akapit) Podsumowując uważam ,że kłamstwo w słusznej sprawie nie jest złe , jest wręcz wskazane. Z doświadczenia wiem , że osoby zbyt szczere nie są zbytnio lubiane, także warto od czasu doczasu okłamać kogoś , aby nie było mu przykro .
uff. Licze na NAJLEPSZE ;-)

GWARANTUJE ŻE NIE Z NETA;-)
1 1 1