Odpowiedzi

2009-12-10T12:27:47+01:00
Zupa-trafia do jamy ustnej, po czym wędruje do gardła, przez przełyk trafia do żołądka i tam jest rozkładana na poszczególne składniki odżywcze i jest trawiona oraz wchłaniana.

Frytki-po dostaniu się do jamy ustnej ulegają rozdrobnieniu(przez zęby)a następnie częściowemu trawieniu przez ślinę,potem rozdrobnione kawałki trafiają przez przełyk do żołądka , gdzie są trawione i rozkładane na poszczególne składniki odżywcze oraz wchłaniane.
Pierś z kurczaka-po dostaniu się do jamy ustnej ulega rozdrobnieniu (przez zęby)a następnie częściowemu trawieniu przez ślinę,potem rozdrobnione kawałki trafiają przez gardło i przełyk do żołądka , gdzie są trawione i rozkładane na poszczególne składniki odżywcze(tłuszcze,sole mineralne itp.) oraz wchłaniane.

Sałatka- po dostaniu się do jamy ustnej ulega rozrywaniu przez żeby na drobniejsze kawałki,następnie zostaje częściowo nadtrawiona przez ślinę ,po czym trafia przez gardło i przełyk do żołądka, gdzie zostaje strawiona i rozłożona na poszczególne substancje odżywcze, które zostają wchłonięte.

Kompot z wiśni-Po dostaniu się do jamy ustnej następuje jego zmieszanie z śliną i połknięcie, przez przełyk dostaje się do żołądka i tam zostaje strawiony i rozłożony na poszczególne składniki odżywcze które zostają wchłonięte.

Miłego przepisywania xD.
1 5 1