Prosze o jak najszybsze przetłumaczenie .
Dawno do Ciebie nie pisałam, bo jak wiesz chodzę do szkoły i nie mam czasu, a pozatym jest ta głupia strefa czasowa. Szkoda, że to nie ja jestem na wyspie, tylko moja siostra. Chciałabym Cię wkońcu zobaczyć na żywo! Mam nadzieję, że o mnie nie zapomniałeś i nie zapomnisz. Może za 3 lata przyjade was odwiedzić albo ty to wcześniej zrobisz. Mam dla Ciebie skromny prezent i mam nadzieję że Ci się spodoba.

2

Odpowiedzi

2009-12-09T21:25:05+01:00
I to You did not write long ago, because how you know I walk to school and I have not time, and this stupid temporary zone beyond this is. It was wished, that this not I am on island only my sister. I would like in end to see You on quickly! I have hope, that you about me did not forget and you will not forget.
and t to three visit years you or you this earlier will make. I have for You modest present and I have hope that it will You


Powinno Być dobrze :)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T21:29:17+01:00
Long ago I haven't written, because you know that I'm going to school and I don't have a time and besides is that stupid zone of time. Shame that I'm not on an island only my sister. I wanna see you on live! I hope you don't forget about me and you won't forget about me. Maybe in three years I will meet you or you will make it earlier. I have a modest gift and I hope a gift will pleased you.