Odpowiedzi

2009-12-09T21:41:51+01:00
1.Izrael i Stany Zjednoczone prowadzą manewry wojskowe, mające na celu przygotowanie się na odparcie ewentualny atak ze strony Iranu oraz sojuszników Teheranu w regionie - informuje jeden z największych izraelskich dzienników Haaretz.
2.Zachód traci powoli cierpliwość wobec braku chęci porozumienia przez bośniackich przywódców. Jak podkreśla Wysoki Przedstawiciel Valentin Inzko, Europa i USA nie będą już dalej tolerować takiego stanu rzeczy.
3.Premier Donald Tusk odwołał ze stanowiska szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Zastąpi go Paweł Wojtunik - dyrektor Centralnego Biura Śledczego.
4.Choć w sobotę doszło do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, to rząd Donalda Tuska chce przekonać przywódców Wspólnoty do okrojenia kompetencji nowych instytucji europejskich.
5.Najnowszy wniosek o dofinansowanie, złożony przed amerykańskim Kongresem przez Pentagon świadczy o rozpoczęciu działań przez Stany Zjednoczone, których efektem może być wojna z Iranem, informuje serwis abcnews.go.com.
6.Były niemiecki kanclerz Gerard Schroeder stwierdził, że uznanie jednostronnej deklaracji niepodległości Kosowa było wielkim błędem