Odpowiedzi

2009-12-09T21:41:26+01:00
Z KRAJU:
Awantura w komisji naciskowej. PiS znów chce wykluczyć Czumę
Tusk już nie chce radykalnie zmieniać konstytucji
Kamiński wspierał Totalizator Sportowy?

Ze świata :
Juszczenko oskarża Tymoszenko
Rosja chce pojednania z Gruzją
Zły klimat na konferencji klimatycznej
2009-12-09T21:47:16+01:00
Z kraju.
1. Rafinerie chca wydobycia.
Oba polskie koncerny rafineryjne - Orlen i Lotos chcą zmodyfikować swoje plany i przeznaczyć więcej środków na poszukiwanie i wydobycie ropy naftowej.
2. Afera paliwowa odsłania kolejne wątki
Krakowska Prokuratura Apelacyjna postawiła znanemu menedżerowi - byłemu prezesowi rafinerii Trzebinia SA, Grzegorzowi Ś. zarzuty dotyczące finansowania podmiotów gospodarczych, związanych z sektorem paliwowym.
3. Naukowcy odkryli przyczynę śmiertelnych przypadków pacjentów zainfekowanych wirusem grypy H1N1. - Choroba zabija, bo wnika głęboko do płuc pustosząc je - informuje CNN. Wirus zachowywał się podobnie podczas pandemii grypy, które zabiły miliony ludzi w 1918 i 1957 roku.

Ze swiata
1.Epidemia swinskiej grypy
Nowy laboratoryjny szczep wirusa grypy "wymknął się" spod kontroli. Jak poinformowali przedstawiciele amerykańskiej służby sanitarno-epidemiologicznej CDC, nowy, "nieznany" dotąd wirus, który pojawił się w Meksyku i USA, szerzy się i nie da się tego powstrzymać.
2.Izralelici w Gazie.
Izraelskie wojsko zaatakowało dziś w Gazie budynki ONZ-u, zrzucając na nie bomby zawierające m.in. biały fosfor - bardzo silną substancję chemiczną, która potrafi spalić ludzkie ciało do samej kości.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T21:49:37+01:00
Z kraju:
9.12.2009
Bracia i paser trafią do aresztu a towar do właścicieli
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, sprawców kradzieży około 50 kompletów kołpaków z terenu Puław. Właściciele okradzionych pojazdów oszacowali straty na około 12 tys. zł. Policjanci dotarli także do mężczyzny, który kupował skradzione przedmioty a następnie sprzedawał je na giełdzie. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


09.12.2009 KSP Ten mężczyzna napadł na bank
Do zdarzenia doszło wczoraj około 18.20 przy ul. KEN na warszawskim Ursynowie. Trzech sprawców przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali trzech pracowników placówki i zażądali pieniędzy, których nie otrzymali i uciekli. Policjanci pracujący nad sprawą udostępnili zdjęcia jednego ze sprawców, któremu zsunęła się kominiarka. Apelujemy do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyznę, o kontakt z Policją.

Łódź, KGP
Projekt resocjalizacyjny dla skazanych za jazdę po pijanemu
Policjanci z wojewódzkiej "drogówki” wzięli udział w projekcie resocjalizacyjnym dla osób skazanych za "jazdę na podwójnym gazie”. Z propozycją tej nietypowej współpracy zwróciło się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi kierownictwo i psychologowie z Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi.za świata:


09.12.2009
Polsko-niemiecki pościg za kierowcą audi
42-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej na terenie Niemiec. Niemieccy funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, kiedy przekroczył granicę został zatrzymany przez policjantów ze Szczecina. Mężczyzna jechał skradzionym autem wartym około 178 tys. zł. Dzięki współpracy niemieckich i polskich policjantów oraz sprawnej akcji udało się go zatrzymać. Został już tymczasowo aresztowany.


16:00, 09.12.2009
Twórca Twittera pokazał nowy gadżet
MAŁY "SQUARE" - DUŻA OSZCZĘDNOŚĆ

Fot. squareup ma pomóc w zakupach
Telefon, który działa jak terminal kart kredytowych to ostatni pomysł twórcy Twittera Jacka Dorseya. Jak to możliwe? Dzięki niewielkiemu urządzeniu "Square", które może skanować karty płatnicze"A", "B" i "C" skarżą irlandzkie państwo
WALCZĄ O PRAWO DO ABORCJI W STRASBURGU

Trzy irlandzkie kobiety walczą o prawo do aborcji w Strasburgu
sxc.huTrzy kobiety z Irlandii zaskarżyły swój kraj do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Powód? Nie podoba im się surowe irlandzkie prawo zakazujące aborcji. W środę sędziowie zajmowali się tą sprawą.
Zdaniem skarżących się kobiet antyaborcyjne prawo, obowiązujące w Irlandii narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka. Wszystkie, mimo zakazu, i tak w końcu usunęły ciążę - w Wielkiej Brytanii. Kobiety twierdzą, że podróż zagraniczna zagroziła "ich zdrowiu i samopoczuciu", które zagwarantowane są w Konwencji.Tak zabija A/H1N1
WIRUS ATAKUJE CAŁE DROGI ODDECHOWE

Fot. Archives of Pathology and Laboratory MedicineHistopatologiczne zmiany w płucach i górnych drogach oddechowych, związane z A/H1N1
A/H1N1 może zaatakować całe drogi oddechowe, od tchawicy do pęcherzyków płucnych. Zupełnie jak hiszpanka, która 90 lat temu pochłonęła dziesiątki milionów ofiar - odkryli amerykańscy naukowcy. Sezonowa zatrzymuje się na górnych drogach oddechowych.
Naukowcy z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia oraz nowojorskiego biura Głównego Lekarza Sądowego przebadali historie chorób, raporty z sekcji oraz preparaty mikroskopowe 34 osób zarażonych wirusem A/H1N1, które zmarły pomiędzy 15 maja a 9 lipca tego roku.

We wszystkich przypadkach nastąpiło zapalenie górnych dróg oddechowych: tchawicy i oskrzeli. To typowe także dla zwykłej grypy. Jednak u 18 chorych naukowcy zaobserwowali uszkodzenia także w dolnych drogach oddechowych, a u 25 – w pęcherzykach płucnych. Ponad połowa zgonów w przebadanej grupie była wywołana bakteryjnym zapaleniem płuc


jeżeli ci się nie podoba to trudno chciałam pomuc!!!
1 5 1