Siema potrzebuję przetłumaczyć to na jezyk angielski:
Cześć Ewo!
Jestem właśnie na wakacjach w Zakopanem. Pogoda jest świetna. Jest tu wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Wczoraj byłem nad Morskim Okiem. Piękne widoki. Było super. Teraz siedzę na Krupówkach. Jutro wybieram się na Kasprowy Wierch. Mam nadzieję, że będzie ładna pogoda. Wracam w środę. Do zobaczenia.
Pozdrawiam Oskar.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-06T13:40:04+02:00
Hi Eve!
I am on holidays in Zakopanem just. Weather is excellent. Many interesting places are to touring here. I was over Sea Eye yesterday. Beautiful views. It was super. I sit on Krupówkach now. I choose on Kasprowy Wierch tomorrow. I have hope, that pretty weather will be. I come back on Wednesday. To seeing.
I greet Oskar.
2009-09-06T13:41:37+02:00
Hi Eve!
I'm just on holiday in Zakopane. The weather is great. There are many interesting places to visit. Yesterday I was over Morskie Oko. Beautiful views. It was cool. Now I sit on Krupówki. Tomorrow I am going to Kasprowy Wierch. I hope that it will be nice weather. I'll be back on Wednesday. See you.
Yours Oscar.
2009-09-06T13:44:32+02:00
Hello Eva
I am on my summer holidays in Zakopane. The weather is great. There is so much to see here. Yesterday I was at Morskie Oko. The views there are beatiful, it was super. While writing this I am at Krupówki. Tommorow I will be climbing up to Kasprowy Wierch. I hope, the weather will be good. I am coming back home at Wednesday. See you soon.
Greetings
Oskar.