Odpowiedzi

2009-12-09T22:33:40+01:00
Petroniusz był estetą , uwielbiał sztukę, poezje i aktorstwo . Stanowiło to dla niego bardzo ważny aspekt życia . Mężczyzna interesował się filozofią. Twierdził że życia nie warto żałować i że kto umiał żyć, ten powinien umieć umrzeć. Był stałym gościem neronowych uczt, rażących wręcz rozpustą .
Petroniusz uchodził za niezwykle przystojnego, wzbudzał zachwyt kobiet-„Petroniusz bowiem, lubo starszy i mniej atletyczny, piękniejszy był nawet od Winicjusza.”
Twarz miał nieco wychudłą, ale pogodną. Ciało jego było gładkie i zadbane. Każdego ranka wstawszy późno zażywał kąpieli.
Charakteryzował się sprawnością fizyczną. Jak przystało na arbitra elegancji. Petroniusz bardzo dbał o swój zewnętrzny wizerunek – nosił wymyślne, gustowne i piękne stroje, zawsze doskonale dobrane.
Bohatera cechowała nieprzeciętnie wysoka inteligencja i niezwykła osobowość .Charakterystka Ligi : Jej twarz była różówa, a zarazem przezroczysta, oczy błękitne jak lazur mórz, usta świeże. Była dziewczyną urodziwą. Jej włosy błyszczały w blasku słońca. Sylwetka jej była smukła, apotkreślała ją spadzistość ramion. Porównana zostaje nawet do Afrodyty-bogini piękna.
Ligia to dziewczyna bardzo młoda, a zarazem niezwykle dobra. Bardzo była oddana chrześcijaństwu. Potrafiła pokornie przyjąć cierpienie. Myślę że pomogłam :)
1 4 1