Odpowiedzi

2009-12-09T23:39:49+01:00
Kapłan jest osobą która z własnej i nieprzymuszonej woli decyduje sie na zycie duchowne, celibat itp. Jest to powołanie. Taka osoba musi wewnetrznie czuc ze Bog go powołuje do pelnienia takiego "urzedu" i ze chce poswiecic zycie dla spelnienia tego powolania. Księza sa potrzebni poniewaz 'zaszczepiaja" w ludziach wiare, podtrzymuja na duchu w trudnych chwilach ( nigdy nie odmowia pomocy) i posrednicza podczas sakramentu spowiedzi miedzy czlowiekiem a Bogiem. Pozdrawiam:)
10 4 10
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T23:49:45+01:00
Kapłan - to zastępca uczniów Jezusa mający na celu głosić Słowo Boże.
Powołanie - misja nadana osobie wierzącej, praktykującej i zachowującej należyte etyczne nakazane przez Boga. Wirzący dostepuje go od samego Boga.

Dlaczego potrzebni nam są kapłani?
Przede wszystkim do głoszenia Słowa Bożego i pomocy w jego romumowaniu/pojmowaniu bo jak wiadomo nie jest to rzeczą najłatwiesza.
Ponad to są oni pośrednikami miedzy człowiekiem a Bogiem. To na dłoniach kapłana dokonuje sie przeistoczenie. Ten fakt świadczy o ich mocy nadanej przez Boga. Są to osoby, które oddały życie dla służby Bogu, lecz i także człowiekowi. Bardzo czesto własnie kapłani pomagają ludziom ubogim, samotnym w trudach codzinnego życia.
9 4 9
2009-12-10T01:46:28+01:00
Kapłan jest darem od Boga dla ludzi, Bóg bowiem ich wybrał, dał im poznać, że ich powołał.Bóg obdarował ich swoją łaską niezbędną w okresie seminaryjnego przygotowania do kapłaństwa.
Kapłan jest rónież duchowym ojciecm. Musi poddawać się określonym wymogom religijnej czystości.Jest on niejako pośrednikiem ludzi z Bogiem.
Duchowy ojciec to bowiem ktoś, kto potrafi wychowywać, kto zapobiega zagrożeniom, kto pomaga przezwyciężać sytuacje kryzysowe i kto podejmuje funkcję terapeuty, kierując się w każdej sytuacji miłością mądrą i wychowującą na wzór Jezusa, który ratował człowieka przed nim samym i przed tymi, którzy próbowali go skrzywdzić.
Po co są potrzebni księża:
Księża potrzebni nam są przede wszystkim do głoszenia słowa Bożego, do tego również, żeby przez ich pośrednictwo ludzie mogli poczuć bliskość Boga (ofiarowanie, a potem przemienienie i komunia.)
Powołanie jest to wezwanie człowieka przez Boga do określonego sposobu życia.
8 2 8