Co zobaczyłes w czasie wycieczki?Opisz wybrany obiekt.Oprócz przyimkow prostych uzyj kilku złozonych z ramki.Zwróc uwage ze piszemy je łacznie.

Ma to byc opis obojetnie jakiegos miejsca.

wyrazy z ramki:Ponad,poza,spoza,spod,znad,zza,obok,pomiedzy,naprzeciwko,dookoła

z gory dzikei

3

Odpowiedzi

2009-12-10T13:18:11+01:00
W czasie wycieczki zobaczyłem ponad 10 słoni w zoo.Poza słoniami było też wiele innych zwierzaków które sobie chodziły.Obok słoni było miejsce zrobione dla innych dużych zwierząt. Pomiędzy nimi było ogrodzone wysokim murem żeby zwierzęta się nie gryzły i nie atakowały na wzajem.Gdy byłem z rodzicami na tej wycieczce to mama powiedziała żebym naprzeciwko zwierzat ustał i zrobiła mi zdjęcie.Gdzie się nie z pojrzałem to na przeciwko były różne zwierzęta. Gdy staliśmy i oglądaliśmy je to w pewnej chwili zza muru wyszedł lew na szczęście był nie groźny:)

niestety na inne wyrazy nie wiem jak z formułować zdania to co wiedziałam to napisałam....pozdrawiam
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T13:18:39+01:00
Pewnego dnia, moja klasa wybrała się na wycieczkę w góry. Szczyt był wysoki a pogoda raczej kiepska.
Szli ponad trzy godziny, zanim dotarli na szczyt. Niestety mgła zasłaniała cały widok. Postanowili jednak odpocząć i zrobić kilka zdjęć.
Nagle zza gęstych chmur wyszło słońce a ich oczom ukazał się wspaniały widok.
Wokół było mnóstwo szczytów górskich, a pomiędzy nimi skakały kozy górskie. spod grubej warstwy drzew przedostawał się, strumień. Obok niego stało stado sarn. Ponad szczytem unosiło się jeszcze kilka chmurek, ale nie przysłaniały one już promieni słonecznych. Dookoła unosił się wspaniały zapach deszczu.
Ta wycieczka była nie zapomniana.
9 5 9
2009-12-10T13:26:12+01:00
Na poczatku marca wraz z moim kolegą jackiem wyjechalem do zakopanego.bardzo chcialem zobaczyc polskie góry i wkoncu mialem mozliwosc.oczywiscie głowna atrakcja byly tatry i ich piekne widoki.pojechalismy koleją liniowa na kasprowy wierch.mysle ze njawieksza atrakcja dla nas było muzeum tatrzanskie. zazwyczaj muzea nie darzę wielkim uwielbieniem ale to naprawde bylo wyjatkowe.
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego to cenny zabytek architektury w stylu zakopiańskim, zbudowany w latach 1913-1922 według wspólnych planów Stanisława Witkiewicza i Franciszka Mączyńskiego
W gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego znajdują się wystawy stałe:
*
historyczna
etnograficzna
przyrodnicza
obejrzelismy rowniez
Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Inspiracje
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi "Koliba"
Galeria Władysława Hasiora
Muzeum Kornela Makuszyńskiego
Muzeum Powstania Chochołowskiego
Dwór w Łopusznej
uwazam ze to muzeum jest najwciekawszym miejscem w jakim bylem,poniewaz Muzeum gromadzi zbiory w następujących działach kolekcjonerskich:

* Dział Przyrodniczy - flora i fauna Tatr, dzieje geologiczne oraz świat tatrzańskich jaskiń, w tym najbardziej cenne: licząca ponad 2 700 okazów kolekcja mchów T. Chałubińskiego, 9 albumów obejmujących 900 gatunków roślin naczyniowych, cenna i rzadka jest, licząca blisko 140 gatunków kolekcja porostów, a także liczne zielniki; zbiory zoologiczne liczące ok. 58 1000 okazów obejmują swym zasięgiem Tatry, Skalne Podhale, Kotlinę Orawsko-Nowotarską oraz Pieniny, m.in. cenne: kolekcja ornitologiczna, zbiór motyli większych z Tatr i Podtatrza oraz zbiór ważek tatrzańskich; zbiory geologiczne obejmują 2 081 okazów typowych skał, minerałów i skamieniałości z całego obszaru Tatr i Podtatrza; ciekawostką jest piękny zbiór (96 pozycji) skamieniałości fauny morskiej m.in. amonitów, jeżowców, małż i ślimaków.

* Dział Etnograficzny - wytwory kultury materialnej, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej z regionu Podhala, Spisza i Orawy, w tym charakterystyczny dla tych regionów sprzęt pasterski i domowy, kolekcja ubiorów, m.in. bezcenne stroje kobiece z okolic Czorsztyna, malarstwo na szkle, zdobione wyroby metalowe i skórzane oraz hafty, cenna kolekcja instrumentów ludowych oraz spinek metalowych.

* Dział Sztuki - obrazy, grafiki i rysunki o tematyce tatrzańskiej, która pojawiła się w sztuce polskiej zaczynając od pierwszej połowy XIX w.; duża kolekcja to zbiór portretu, na który składają się wykonane w różnych technikach dzieła przedstawiające znanych w Zakopanem artystów, polityków, sportowców a także typy górali, w tym portrety patrona muzeum dra T. Chałubińskiego wykonane przez różnych artystów m.in. pędzla Stanisława Witkiewicza, a także pastele wykonane przez Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) w jego słynnej "Firmie Portretowej"; cenną jest kolekcja 50 karykatur wykonanych przez Kazimierza Sichulskiego, jednego z najgłośniejszych polskich karykaturzystów portretujących swoich współczesnych, a także interesujący zbiór rzeźby artystów zakopiańskich.
Sztukę współczesną reprezentują kolekcje autorskie m.in. dzieł Władysława Hasiora. Odrębne miejsce zajmują eksponaty związane z dziejami taternictwa i narciarstwa oraz Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego - historyczny sprzęt sportowy, odznaki klubów, odznaczenia sportowe, medale oraz pamiątki po wybitnych zawodnikach.


Ekspozycje stałe: Historyczna - dzieje poznania Tatr, przyrodnicza - flora i fauna Tatr, dzieje geologiczne oraz świat tatrzańskich jaskiń, etnograficzna - wnętrze chałupy góralskiej z przełomu XIX i XX w. oraz prezentacja różnych dziedzin kultury ludowej.


mam nadzieje ze bede mial okazje jeszcze raz odwiedzic tatrzanskie muzeum ktore tak bardzo przykulo moja uwage
6 3 6