Odpowiedzi

2009-12-10T15:56:02+01:00
"My typical weekend"

In the friday I get up at 7 o"clock.I always wash my face and brush my teeth. Letter I go to school. When I will come I eat dinner. I am lazy so I don"t do my homework. Then I surf the net. About 23.00 I go to bed.
In the Saturday I don"t do specially thinks. I get up letter . I sometimes help my mum. In the afternoon I go to shop with my friend, bacause we very like watch exhibitions. About 21.00 I am in the hause.
In the Sunday I get up abaut 10.00. I eat breakfast with my family. We are go to the church. I don"t like it. When we back home we together eat dinner. Than I do my homework.

This is my typical weekend


Nie wiem czy dobrze bo mój ang. to tak średnio . ;d


W piątek wstaję o 7.00. Zawsze myje twarz i myję(szczotkuję) zęby. Potem ide do szkoły. Kiedy wrócę z powrotem jem obiad. Ja jestem leniwa i dlatego nie robie zadań Dom. Później surfuję po Internecie. Około 23.00 idę spać.
W sobotę nie robię specjalnych rzeczy. Wstaję późno. Czasami pomagam mamie. Po południu ja idę do sklepów z moją koleżanką ponieważ my bardzo lubimy oglądać wystawy. Około 21.00. Jestem w domu.
W niedzielę wstaję około 10.00 . Jem śniadanie z moją rodziną. My idziemy do kościoła. Nie lubię tego. Kiedy wrócimy do domu. My razem jemy obiad. Potem robię swoje zadania domowe.


To jest mój zwyczajny weekend.

1 3 1