Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T17:13:17+01:00
Uważam ,że postawa szrych szeregóm może być dla mnie jak też dla innych wzorem i przykładem,ponieważ trudni byłoby znaleźć grupę osimnastolatków.Czy chcieli by oddać swoje swoje życie za ojczyznę tak jak to zrobili np. Alek,Rudu i Zośka.
Na początku sądziki że Polska zwycieży, lecz okazało się inaczej i rozpoczeli walkę przeciw Niemcom.Gdy działali w Małym Sabotażu musielibyć odwazni i skoncentrowani.Nie wiem czy na ich miejscy zrobił bym to samo,dlatego cenie ich za te heroiczne czyny.Podziwiam ich bohaterskie czyny w akcjach dywersyjnych. Tu już musieli sięgać po broń, granat i pistolet musieli zabijać.Myślę,że wymagały od nich wielkiej odwagi.Nie każdemu to łatwo przyszło np. Alek nie mógł zrozumieć jak mozna zabijać,nawet wroga.Następnie Rudy ,pomimo tego ,ze był katowanu przez gestapo nie wydał swoich kolegów.W akcji pod arsenałem polegała na odzyskaniu ich kolegę.W tej właśnie akcji został ranny Alek,mimo tego dał wolną drogę jego ludziom.Obydwaj przyjaciele zgineli tego samego dnia.Ta wiadomość bardzo watrząsneła Zośką.Zadawali sobie pytania dlaczego tak się stało?Dlaczogo oni? Nikt nie mógł tego zrozumieć.Ostatno z trzech przyjaciół czyli Zośka zmarł podczas akcji pod Sieczychami.Umierając widział Rudego.
Z powyższych rozważań wynika,że postawa Szarych Szeregów może być dla mnie wzorem i przykładem.Napewno znalazłaby się garstka ludzi,którzy tak samo jak chłopcy nie mogli by czekać ,ale chcieli działac.Nie wiadomo czy tak jak Jan Bytnar byśmy znosili katusze.Każdy z nas powinien brać z nich przykład, ponieważ była to grupka ludzi, która oddała życię za ojczyznę.
4 5 4