Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T16:31:52+01:00
"Życie uczniów gimnazjum"


Życie uczniów gimnazjum jest bardzo trudne.
Ciągle napotykaja sie na różne problemy i niepowodzenia.
Ciagle przeżywają stres przed różnego typu odpowiaaniem z lekcji,przed sprawdzianami,kartkówkami.
Są tacy uczniowie co uczą się pilnie i bardzo dobrze.Nauka idzie im o wiele szybciej niz tym,ktorym nauka wcale nie odpowiada.
Tacy uczniowie szkołe mają za nic.Ciągle narzekaja na nią i dopytuja się czemu w ogólechodzimy do tej szkoły? i zarazem odrazu odpowiadaja sobie na to banalne pytanie,ze wszystko wiedzą i im to nie potrzebne.
Uczniowie gimnazjum maja tyle na głowie.Musza ciągle za czymś biegac,udawadniać,błagać,szanowac,zachowywac sie nalezycie i przepraszac.
Życie nastolatka w tym wieku jest bardzo trudne.Czasem nawet w ciagu dnia nie moze odrobic do konca wszystkich lekcji,bo jeszcze nie dokonczył innych.
Czasem nauczyciele popełniaja błąd zadajac dużo do domu w ramach zemsty np. za źłe zachowywanie na lekcji 2 uczniów. Czy musi ponosic konsekwencje cała klasa?! Chodx dobrze wiemy,ze nie,bo to jest złe i niemoralne.
To wszystko traci sens,cała lekca idzie na marne,gdy potem musimy w domu jeszcze robic sobie w głowie metlik,bo czegos nie wiemy,ale musimy to zrobic bo inaczej to dostaniemy naganę czy złą ocenę.Każdy uczeń słucha nauczyciela jak chce.Jedni mniej,jedni wiecej.Więc z tych wszystkich wniosków wynika,że taki przeciętny uczeń szkoły gimnazjalnej żyje w ciagłym stresie w obawie przed złymi ocenami!
1 1 1