Odpowiedzi

2016-12-25T17:18:18+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Alina to główna bohaterka utworu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna".  Dziewczyna pochodzi z ubogiej rodziny. Nie ma ojca. Mieszka  z matką  i siostrą w biednej chatce pod lasem. Jedyne jej bogactwo to uroda.             
     Alina  to piękna dziewczyna. Jest blondynkom z długimi jasnymi włosami.              Jest dziewczyną  sprytną i zaradną. Alina jest szczera, ma serce na dłoni.  Obie z siostrą zakochują się w tym samym mężczyźnie. Aby go zdobyć, przystępują do konkursu zbierania malin. Alina zabiera się ochoczo do pracy i szybko jej dzban napełnia się owocami. Balladyna, zamiast pracować, obmyśla podstęp. W końcu zabija siostrę, kradnie jej maliny i biegnie do ukochanego nie troszcząc się o siostrę.                                  Alina to miła i szlachetna osoba. Alina potrafi szczerze kochać, jest dobra i uczynna.                  Chętnie zaprzyjaźniłbym się z nią. Wolę szczerą, miłą Alinę, która nikogo nie skrzywdziła. Złotowłosa córka wdowy to prawdziwy wzór cnót godzien naśladowania i dlatego darzę ją sympatią.