Odpowiedzi

2009-12-10T17:08:50+01:00
Nie, wiedza nie zawsze prowadzi do dobra. Im więcej wiemy, tym stajemy się bardziej zarozumiali i dumni. Człowiek, który dużo wie, często myśli, że przez to jest od innych lepszy i nimi pogardza. Przez to staje się samotny, co jest dla niego okropną męczarnią. Poza tym, niektórych rzeczy lepiej jest nie wiedzieć i żyć w tzw. "błogiej nieświadomości". Dotyczy to np. różnych tragedii rodzinnych czy niemiłych sytuacji. Sprawę: wiedza a dobro możemy również rozpatrzyć w czasach drugiej wojny światowej. Wtedy to też naukowcy tworzyli nowe lekarstwa i prowadzili badania, które były testowane na więźniach w obozach koncentracyjnych. Eksperymenty te prowadziły do nieuniknionej śmierci jeńców. Wiedza więc nie zawsze prowadzi do dobra.
1 5 1
2009-12-10T17:09:51+01:00
Wiedza nie zawsze prowadzi do dobra, wręcz przeciwnie, często jest wykorzystywana do złych celów. Istnieje wiele przykładów potwierdzających moje, zdanie m.in. liczne zamachy terrorystyczne, dobrze zaplanowane, a także znana na całym świecie postać Alfreda Nobla, który to wynalazł dynamit. Mimo iż Nobel nie chciał, by wykorzystywano jego wynalazek do złych celów i tak stał się obiektem pożądanym przez wielu zamachowców.
2 3 2
2009-12-10T17:17:05+01:00
Uważam że posiadanie wiedzy jest wporządku i jak najbardziej prowadzi do dobra, jednak zbyt powazne branie do siebie nauki może człowieka w kompleksy wtrącic. Np: gdy ktoś ma nie doskonała cere, widzi zdjecia tych ktorzy maja doskonala cere, mysli ze tez chce mniec takie , zaczyna wyszukiwac w necie roznego rodaju produktow , kupuje je, jednak te produkty spowodowaly wielka krzywde i tweraz tenb czlowiek cierpi.
Innym przykładem jest to że dzięki wiedzy mamy dobre wyniki w szkole, dobrze piszemy testy, maturę. Jestesmy abmitni i wykształceni. Ważne jest żeby umiec bardzo wiele , ale jeszcze ważniejsze żeby umiec się wiedzą posługiwać;)))
1 5 1