Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T17:38:45+01:00
Wycieczka do LublinaW dniu 21.11.2007r. grupa chętnych uczniów z klas trzecich naszego Gimnazjum uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Lublina. W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum na Majdanku oraz pokazy chemiczne i fizyczne na UMCS.

Majdanek. miejsce to wzruszy nawet najtwardsze serca. Wprowadzeni przez film w atmosferę tamtych tragicznych dni w skupieniu, powadze zwiedzaliśmy "pawilony śmierci" tysięcy niewinnych ludzi, którzy oddali swoje życie za to, aby nam żyło się spokojnie w wolnej ojczyźnie. Była to doskonała lekcja historii.

W Instytucie Chemii czekały nas wspaniałe doznania wizualne i akustyczne. Można było zobaczyć jak z prostych substancji chemicznych uzyskać efekty w postaci kolorowych roztworów, wijących się "węży", brzęczących komarów, imitacji lampy Alladyna, odczytywania niewidocznych napisów. Jednym słowem działy się rzeczy z pogranicza magii.

Na pokazach fizycznych, które odbyły się w Instytucie Fizyki dowiedzieliśmy się, dlaczego ciężki samolot unosi się w powietrzu, jak dziwnie zachowują się przedmioty umieszczone w ciekłym azocie. Zobaczyliśmy wiele zjawisk, o których uczymy się w szkole w sposób teoretyczny.

A może ktoś inny podzieli się wrażeniami z wyjazdu lub dorzuci swoje zdjęcia?

Za rok znowu szansa obejrzenia czegoś nowego na pokazach!
1 5 1