Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T19:37:26+01:00
Rycerz Roland jest bohaterem pieśni rycerskiej .Roland to człowiek który jest dla ludzi wzorcem do naśladowania.Uważam ,że jest przykładem idealnego rycerza .
Rozpocznę od tego ,że Roland posiadał bojowe wyszkolenie,dzięki czemu sprawdzał się podczas walki .Był także bardzo silny,bo posługiwał się potężnym mieczem,który nazywał Durendalem.
Kolejna wspaniała cecha rycerza ujawniła się kiedy bronił się przed atakiem Saracenów. Okazało się ,że jest odważny i nieustępliwy,a to bardzo ważna cecha którą powinien posiadać każdy rycerz.
Trzeba zauważyć też ,że Roland w stosunku do jego towarzyszy ,był oddany i wierny .Dawał im wsparcie w trudnych chwilach.
Następna wspaniała cecha rycerza to duma i ambicja .Zawsze próbował radzić sobie sam ,gdy nastała trudna chwila.Przykładem jest sytuacja w której groziło mu śmiertelne niebezpieczeństwo,jednak nie chciał błagać króla o pomoc.Dopiero kiedy jego towarzysze zginęli i wojsku królewskiemu zagroził atak.hrabia sięgnął po róg i zadął-to był sygnał wezwania pomocy.Rycerz cenił bardziej swój honor,niż życie.
W chwili śmierci prosił Boga o przebaczenie swoich grzechów i z pokorą przyjął swój los.Nie przeklinał i nie obwiniał Boga za to ,że musi zginąć
Wszystkie te wspaniałe cechy potwierdzają ,że Roland zasłużył na miano prawdziwego rycerza. Ludzie dotąd go podziwiają ,był sławny i lubiany.

16 4 16