Odpowiedzi

2009-09-06T17:48:42+02:00
Rola książki w życiuczłowieka jest bardzo ważna. Niektóre książki uczą nas wiedzy, niektóre opwiadają o przygodach, ipt.> Jednym słowem mówiąc bez książki nic byśmy nie wiedzieli i nie umieli;o)
5 3 5
2009-09-06T17:55:03+02:00
Książka w życiu człowieka pełni bardzo ważną rolę. Przez wielu czytelników traktowana jest ona jak największy skarb chroniona przez lata by przekazac ją kolenym pokoleniom. Gdy znajdziemy ksażkę która nam odpowiada i trafia do nas staje się ona naszą przyjaciółką- przeżywamy losy opisanych w niej bohaterów, oczami wyobraźni widzimy miejsca i zdarzenia które miały miejsce na jej stronnicach.
Ludzi czytają książki by się odstresować. Jest to ich sposób na odreagowanie złego dnia w szkole czy pracy. Książki nie tylko uczą, każda książka ma do przekazania nam swoją własną historię. Dla niektórych ludzi książki są całym życiem. Bibliotekarze, antykwariusze, pisarze nie wyobrażają sobie co mogłoby się stać gdyby na swiecie zabrakło książek. I choć sztuka czytania powoli zanika to jednak zawsze znajdą się osoby dla których książki są całym życiem.
5 5 5